Když teplý čaj a káva dělají parádu

0

Jejich historie sahá až do 19. století, i když od té doby samozřejmě prošly zásadním vývojem a změnily se k nepoznání. Dnes jsou termosky nedílnou součástí našich cest do práce, škol i na výlety a při takové horské tůře jsou dokonce podstatnou součástí výbavy.Praktickým pomocníkem jsou nám především v chladném počasí.  Ať už v ni nosíte kávu nebo čaj, teplý nápoj rozhodně zpříjemní pobyt venku. Výrobci se předhánějí nejrůznějšími motivy, bohužel originalita a vzhled jsou často na úkor kvality. Jak tedy vybrat správnou termosku, se kterou navíc uděláte parádu?

Kvalitní termoska by měla být vyrobena z nerezové oceli. Pokud si koupíte plastovou, většinou vám nápoj dlouho teplý nevydrží. Mezi stěnami je vyčerpán vzduch a právě toto vakuum je nesmírně důležité pro udržování teploty. Klasickou nerezovou termosku koupíte například na Butlers, nápoj v ní vydrží teplý až 24 hodin.

Když ale hledáme něco originálnějšího, není potřeba vůbec zoufat. Jak jsem již psala, výrobci nestačí vymýšlet nové a neokoukané termosky, které dokáží kávu i čaj pořádně vyšperkovat. Velmi propracovaný design, ale i přesto vysokou kvalitu slibuje černá termoska Bopp s dvojitou stěnou, která zaručuje ještě delší zachování vysoké teploty nápoje.

Dalším ideálním řešením, který sází hlavně na neokoukaný design, je například tato retro termoska s periodickou tabulkou, která udělá radost nejenom fanouškům chemie. Pro ty, kteří ale upřednostňují spíše nenápadnost a decentní styl, se nabízí termoska Adventure Begins, která se dá využít i v létě k udržení chladného nápoje.

Nakonec se zmíním o KeepCup hrníčku. Nejde o termosku jako takovou, výhod má ale tolik, že by byla škoda vám o něm neříct. KeepCup je hrníček, který je dostupný v několika velikostech a také v několika barevných, či dokonce i průhledných provedeních. Nápoj v něm vydrží teplý až o půlhodiny déle než v normálním hrnečku. Nejenže vypadají naprosto parádně, v klidu je můžete umývat v myčce a velikostně padnou i do většiny presovačů, takže není problém si do nich nechat udělat kávu ve své oblíbené kavárně.

Pokud stejně jako já používáte termosku hlavně při ranním cestování do práce, rozhodně vám mohu slíbit, že s některou ze zmíněných bude to ráno hned takové veselejší!


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/zoot-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/bonami-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/butlers-cz

O autorovi

Je mi 20 let, momentálně studuji v zahraničí obor cestovní ruch. Ve volném čase fotografuji, sportuji a píši články. Nejvíce mě zajímají témata jako sport, zdravý životní styl, móda a design.