Když oblek, tak pořádně!

0

Plesová sezóna je v plném proudu. Na každém kroku nás oslňují ženské křivky v nádherných plesových róbách a samozřejmě se není čemu divit, plesy bývají kromě společenské události i takovou obrovskou módní přehlídkou. Aby to ženě ale doopravdy slušelo, musí mít vedle sebe garde, které nedělá ostudu. Tou ostudou mám na mysli nevhodně, či dokonce špatně oblečený mužský protějšek. Věděli jste, že nošení společenských obleků má svá jasná pravidla? Pojďme si je společně projít, protože opakování matka moudrosti.

Oblek musí dobře padnout 
Zní to možná jako samozřejmá věc, ale zjednodušeně je to většinou jeden z největších problémů. Každý muž by měl mít alespoň jeden oblek ve skříni, protože během roku se jistě najde spousta příležitostí, kdy se mu bude hodit. Nejuniverzálnější je zvolit oblek tmavé barvy, černé nebo tmavě modré, takový se totiž hodí na většinu společenských akcí. A nezapomeňte sundat visačky, nejsou na saku proto, abyste ukázali, jak drahý oblek si můžete dovolit.

Poslední knoflík jednořadého saka je rozepnutý
Stále a stále si to většina mužů neumí zapamatovat, ale ano, poslední knoflík zůstává opravdu rozepnutý. Tato tradice doprovází nošení obleků už několik století, a to kvůli rytířům, kteří museli být vždy připraveni tasit meč. Oproti tomu knoflíky košile jsou zapnuté všechny. Ano, i ten úplně vrchní, pokud nemůžete dýchat, je vám pravděpodobně košile malá.

Košile vždy s dlouhým rukávem 
Nikdy, nikdy, nikdy nenoste košili s krátkým rukávem, vypadá to zkrátka hloupě, když si náhodou sundáte sako (pokud je vám to tedy přítomnými ženami dovoleno, protože jinak je to velmi neslušné a neprofesionální). Navíc z rukávu saka vám musí vyčnívat kousek rukávů, cca 2 cm, tudíž krátkým rukávem tento efekt ztratíte a bude to vypadat, že nosíte sako po starším bratrovy.

Kravata se dotýká spony pásku 
Není delší, není kratší. Je to jednoduché. Stejně tak jako zvolení vhodné barvy, která by měla být tmavší, než je vaše košile. Zapomeňte na obrázky zvířátek, letadýlek či disko barevné kreace. Možná se domníváte, že je to vtipné a kreativní, ale pravda je taková, že budete považován spíše za burana. Co se opasku týče, ten noste také vždy. Velmi dobře vypadá i kapesníček, který ale není stejné barvy jako kravata.

Boty vždy s tkaničkami, kalhoty na patě
Šněrovací obuv, nejlépe kožená, je základ. Stejně tak jako vysoké černé ponožky, které by měly zakrývat lýtko když sedíte. Nicméně nic nebrání i ponožkám, které jsou sladěné s barvou kravaty, není tedy žádný problém troufnout si i na výraznější barvy. Kalhoty končí na patě, kousek nad zemí.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/zoot-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/budchlap-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/bata-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/answear-cz

O autorovi

Je mi 20 let, momentálně studuji v zahraničí obor cestovní ruch. Ve volném čase fotografuji, sportuji a píši články. Nejvíce mě zajímají témata jako sport, zdravý životní styl, móda a design.