Jak na poznávací zájezd?

0

Léto se pomalu a jistě blíží ke konci, to ale neznamená, že i cestování je po zbytek roku konec. Naopak stále více a více Čechů si svou dovolenou šetří na poznávací zájezdy během podzimu a jara. Tento trend se ještě více rozšířil s narůstající oblibou ubytovacích stránek, které vám zajistí bydlení po celém světě. Pak už jen stačí sehnat letenku či autobusovou dopravu a můžete se tak vydat na super poznávací zájezd přesně tak, jak chcete vy, bez služeb cestovní kanceláře či agentury. Cestování nikdy nebylo jednodušší, a proto se společně pojďme podívat na pár typů, které vám rozhodně pomohou při cestování po vlastní ose.

Ubytování 
První důležitý krok je sehnat si ubytování. Využít můžete stránky jako Booking nebo Hotels, které vám najdou hotel, hostel nebo apartmán přesně podle vašich požadavků. Tyto stránky také dost často nabízí nejrůznější slevy, například když se jedná o last minute. Přečíst si můžete i recenze, které byste neměli brát na lehkou váhu. Stejně tak si dejte pozor, co vše je obsaženo v ceně. Levnější cena za pokoj většinou neobsahuje jídlo a podobně.

Doprava
Asi nic není složitějšího než nalezení nejlevnější letenky. Pokud vám na ceně tolik nezáleží, problém mít nebudete. Lovci levných letenek si ale budou muset dát tu práci a hledat a hledat a hledat. Vyplatí se projít si několik serverů a nebrat hned první nabídku. Při cestách na pár dní, se vyplatí využít low cost letenek, kdy sice nemáte v ceně odbavované zavazadlo, ale cenově se to jistě vyplatí. Například do destinací jako Anglie. Autobusová doprava bývá občas levnější, nicméně je třeba myslet, že do vzdálenějších destinací to chvíli potrvá a vy si tím zkrátíte kus svého volna, to se rozhodně nevyplatí při tak zvaných Eurovíkendech.

Ve městě
Buďte připraveni. Nikdy nepodceňujte připravenost a o destinaci si něco málo zjistěte. Základem by měl být alespoň kapesní průvodce nebo mapa. V dnešní době můžete mít obě tyto věci v telefonu, ale nikdo vám nezaručí, že se nevybije. Dobré je mít v batohu vždy i powerbank pro rychlé dobití. Také si zjistěte něco málo o místní kultuře, to především, pokud cestujete do exotických destinací. Překvapeni ale můžete být i ve Španělsku, když vám v jednu hodinu všechno zavřou kvůli siestě a vám se tak naruší program. Také se předem rozhodněte, jestli chcete vidět spíše památky, muzea nebo třeba nějakou kulturní akci, ať máte program pod kontrolou. Ale zase to tolik nepřehánějte, nejlepší zážitky jsou totiž ty nečekané, například když zabloudíte uprostřed Říma a objevíte skrytou kavárnu kam chodí jen místní a vy si tak dopřejete snad nejlepší zmrzlinu, co jste kdy měli.

Tak cestování zdar!


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/cedok-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/vltava-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/booking-com
www.kuponovnik.cz/obchod/alexandria-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/hotels-com

O autorovi

Je mi 20 let, momentálně studuji v zahraničí obor cestovní ruch. Ve volném čase fotografuji, sportuji a píši články. Nejvíce mě zajímají témata jako sport, zdravý životní styl, móda a design.