Kam na cyklo výlet?

0

Česká republika se za poslední léta velmi zlepšila co se budování cyklostezek týče. Stále rostoucí počet a stoupající kvalita nahrávají do karet milovníkům cyklistiky. I rekreační sportovci si ale přijdou na své. Právě teď je ideální období udělat si malý výlet na kolech, případně si zajistit rovnou celý prodloužený víkend. Míst, kam se vydat, je opravdu několik, záleží na vašich preferencích a možnostech. V dnešním článku si představíme opravdu jen minimum, za to rozhodně skvělých míst čekajících přímo na vás.

Jižní Morava
Začneme v kraji vína, a to především z toho důvodu, že vinice a malebná krajina dodají vašemu výletu tu správnou atmosféru. Stezky jsou klidné, většinou nenáročné a vedou po silnicích i polích, takže se nemusíte bát vzít i děti. Díky přítomnosti vinných sklípků si zde ale vychutnáte i romantický výlet. Zkusit můžete Lednicko-valtický areál, který kromě přírody nabídne i jiskru kultury.

Labská cyklotrasa 
Labská cyklotrasa je oblíbená nejen u Čechů, ale i u Němců, spojuje totiž naše dvě krajiny. Vede kolem Vltavy a Labe a na německých hranicích se mění v jednu z nejpopulárnějších cyklotras v Německu. Dojet tak můžete například až do Drážďan a ještě dál. Výlet bude časově náročnější, zpátky se ale můžete vrátit třeba vlakem. Po cestě je několik míst, kde se můžete občerstvit nebo přespat. Trasa vede většinou po rovině. Podobnou mezinárodní stezku najdete i z Brna do Vídně.

Šumava
I na jihu Čech myslí na cyklisty. Na Šumavě si ale dejte pozor a opravdu dodržujte směr dle značení nebo jezděte po veřejných komunikacích. Toto nařízení platí v Národním parku Šumava, který je čím dál více populárnější a tak se místní snaží vyjít co nejvíce vstříc. Vybrat si můžete z několika různě dlouhých okruhů. Kromě přírody navštívíte i některá z oblíbených městeček. Vydat se můžete i na Lipno, kolem kterého vede nově vybudovaná trasa vhodná i pro bruslaře.

Český ráj 
Posledním místem je doslova kouzelný Český ráj. Ideálním místem je především proto, že je zde vždy co pozorovat. Kromě přírody, která je samozřejmě tím hlavním lákadlem, zde objevíte i památky jako jsou hrady a zámky na vrcholcích. Po cestě narazíte i na Trosky a oblíbená skalní města tvořená pískovcovými skálami. Pravda, cestovat po Českém ráji na kole může být trochu náročnější, a to kvůli častému a nepříjemnému stoupání a také kvůli turistům, kteří se na oblíbená místa vydávají auty a autobusy. Výhledy vás ale jistě okouzlí.

Jaká jsou vaše oblíbená místa pro cyklistiku?


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/slever-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/slevoking-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/sportobchod-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/bike-eshop-cz

O autorovi

Je mi 20 let, momentálně studuji v zahraničí obor cestovní ruch. Ve volném čase fotografuji, sportuji a píši články. Nejvíce mě zajímají témata jako sport, zdravý životní styl, móda a design.