Kam na bezchybnou zimní dovolenou? Zkusit můžete hory i exotiku, nezklamou vás ani velkoměsta

0

Zimní dovolenou sice zatím neabsolvujeme tak často jako tu letní, ale situace se potupně mění a čím dál více z nás si může dovolit příjemný týden nebo dva mimo domov jak v létě, tak i v zimě. Dovolená nabíjí novou energií, nechá nás užít si komfort toho, kdy se o nás starají jiní (v hotelech, restauracích nebo penzionech). Dovolená už není synonymem luxusu, ale odpočinku, relaxace a znovu načerpání sil do další práce, studia a rodinného života. Kam se vydat v zimě, když mají děti jarní prázdniny, nebo třeba i mimo tento termín?

Kdo lyžuje, míří do hor. Kdo chce relaxovat, míří tam také

To je fakt. Velká část českého národa lyžuje, a to jak v horách českých, moravských a slovenských, tak také v evropských Alpách nebo ve Skandinávii. Ale pozor, hory jsou tu i pro ty z vás, kdo chcete relaxovat, užít si wellness víkend nebo celý týden.

Horské hotely se soustředí totiž i na klientelu, která si chce užít naprosté volno, naprostý luxus, dokonalý prožitek zimního odpočinku, projít si gurmánským nebem a příjemnými i ozdravujícími lázeňskými procedurami. Tak se porozhlédněte v nabídce těchto hotelů jak u nás, tak i v zahraničí. A uvidíte, že lyže nejsou v zimě to jediné, co se dá s dovolenou spojit.

Wellness ráje máme za humny, tenhle je v Bešeňové

Wellness ráje máme za humny, tenhle je v Bešeňové

Zajímavé a cenově velmi příznivé nabídky najdete třeba na Slovensku, ve Slovinsku, v Bulharsku, ale samozřejmě i u nás. Aby bylo s dovolenou minimum starostí, můžete se svěřit do rukou cestovní kanceláře, která má vše připraveno za vás. Třeba výše zmíněné wellness pobyty.

Sníh není nic pro vás? Zamiřte na jih!

Nejste vůbec zimní typ, Zima vás deptá, Krátké dny demotivují a věčná tma, chladno, vítr a vlhko vás přivádějí k šílenství? Můžete před těmito stavy utéct alespoň na exotickou dovolenou. Načerpáte slunce, teplo, spoustu světla, energie. Odpočinete si u bazénu nebo na pláži, přečtete své oblíbené knihy a necháte se opečovávat ve standardu hotelových služeb země, kam se na svou zimní exotickou dovolenou vydáte.

Spousta Čechů doporučí Kapverdy, Spojené arabské emiráty, Keňu, Mauricius, Senegal, Tanzanii, Dominikánskou republiku, Mexiko, Maledivy, Thajsko nebo třeba Omán. Za vidění a strávení příjemných chvil jistě stojí i Srí Lanka, Indonézie, Reunion, Egypt, Peru, Havaj či Indie.

Každá ze zemí a destinací nabídne něco trochu jiného. Je potřeba se předem rozhodnout, zda chcete prožít jen luxus v rezortech nebo jestli chcete i trochu cestovat a poznat zemi, kam jste se vypravili. I podle toho vybírejte typ zájezdu, nezapomeňte na doprovodné nabídky a služby, ve výsledném zážitku totiž mohou přinést mnohé navíc.

Španělská města lákají kdykoliv

Španělská města lákají kdykoliv

V zimě do velkoměsta? Hlavně za kulturou a originální místní atmosférou

Máte rádi noční scenérie měst? Zimní atmosféru měst, kde je najednou více klidu, více pohody, když tu není hlava na hlavě, protože turisté se soustředí spíše na hory nebo na exotiku? Rádi procházíte muzea a galerie, celoročně otevřené památky, ale chcete si tu užít více klidu, méně lidí a větší pozornost průvodců, kteří na vás a vaše dotazy budou mít mnohem více času, než by měli v plné sezóně?

I v Římě umí být zima

I v Římě umí být zima

Pro vás jsou perfektní variantou dokonalé zimní dovolené několikadenní pobyty ve velkoměstě nebo v blízkosti památky, kterou prostě chcete navštívit. Je fuk, zda půjde o pobyty organizované nebo o čistě dobrodružnou cestu evropskými městy s využitím vlaků či vlastního auta.

Ubytování zvládnete zarezervovat třeba i den nepředu nebo odpoledne téhož dne. Soudobé online rezervační systémy jsou velmi pružné, a díky nim je cestování snadnější než kdy dřív. Můžete si levněji a snadněji užívat večerní návštěvy osvětlených památek, originální atmosféru města, kde nepřevládají sezónní turisté.

I restaurace a bary budou mnohem volnější, nebudete muset trávit dlouhé minuty hledáním volného místa v blízkém podniku, abyste si mohli dát místní specialitu a jít za další památkou, která se vám otevře i během zimního období.

Když vyrazíte do jižních měst, může se vám navíc podařit vyhnout se typickému zimnímu počasí plnému břečky ze špíny, soli a sněhu. Naopak si můžete užít příjemné, pro naše podmínky jarní nebo podzimní počasí. A to opravdu nemusí být k zahození.

Zimní městská atmosféra umí divy

Zimní městská atmosféra umí divy

Jestli vás cesta povede naopak spíš na sever, můžete si vyzkoušet, jak je příjemné nebýt skrz na skrz prosolen, ale naopak se moci pohybovat po opravdovém bílém sněhu, který je pouze prohrnutý a prosypaný kamínkem. Bez soli, bez břečky, prostě zimní romantika i ve městě.

 


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/firotour-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/alexandria-cz

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.