Kam letos na adventní trhy?

0

Chcete si užít předvánoční atmosféru v cizině? Chystáte se na adventní trhy, ale nemůžete se rozhodnout, kam pojedete? Máme pro vás přehled nejoblíbenějších míst.

Adventní trhy jsou rok od roku populárnější. Téměř dva měsíce před Vánocemi se historická centra velkých měst promění v ráj milovníků punče, nejrůznějších vánočních specialit a těch, kteří neradi nakupují vánoční dárky v nákupních centrech, ale upřednostňují rukodělné výrobky.

Rakousko: Vídeň a Salzburg
Adventní zájezd do Vídně, to je osvědčená klasika. Udělejte si radost už před Vánoci a obstarejte veškeré vánoční nákupy v pohodě a klidu na místě k tomu nejvhodnějším. A nezapomeňte na sachrův dort! Pokud už vídeňské trhy znáte, zkuste Salzburg, který vás také mile překvapí.

Německo: Drážďany a Norimberk
Osvědčenou volbou je adventní zájezd do Drážďan, při kterém budete mít i možnost navštívit místní pamětihodnosti. Pokud pojedete do Norimberka, obrňte se trpělivostí. Zdejší trhy jsou velmi populární, čemuž odpovídá i velký počet návštěvníků, nekonečné tlačenice a fronty. Ale za tu podívanou to rozhodně stojí!

Maďarko: Budapešť
Budapešť sice nemáme tak blízko, ale věřte, že adventní zájezd do Budapešti vás nadchne. Budapešťské trhy se v posledních letech těší velké oblibě. Uchvátí vás nádherně nasvícené památky a lepší langoš než v Budapešti nikde jinde neochutnáte.

Polsko: Krakow
Krakow je z Moravy co by kamenem dohodil, navíc je v porovnání s ostatními městy přece jen menší. Nebudete tedy nikde bloudit, ale vychutnáte si autentickou předvánoční atmosféru s bohatým doprovodným programem.

Londýn, Amsterdam a další evropské metropole
Nemusíte jet jen k našim nejbližším sousedům. Rezervujte si na několik dní třeba malebný hotýlek v centru Londýna prostřednictvím Hotels.com a můžete spojit příjemné s užitečným. Nakoupíte si v obchodech, které u nás nenajdete, při delším pobytu si navíc báječně odpočinete a budete překypovat energií.

Náš tip:
Jestliže se chystáte na adventní trhy do zahraničí autem, rozhodně si rezervujte aspoň na jednu noc pokoj v hotelu, díky rezervaci přes Booking.com značně ušetříte. Nemá valný význam jet takovou dálku kvůli pár hodinám. Takto nebudete nijak časově omezeni, klidně se projdete a jeden den můžete věnovat i detailnější prohlídce města, zajít si na nějakou zajímavou výstavu či někde posedět a ochutnat další místní speciality.

Ať už se však na vánoční trhy vydáte kamkoli, nestresujte se a v klidu si vychutnejte vánoční atmosféru. Pokud se nechystáte na vánoční trhy do zahraničí, nezoufejte! I česká a moravská města se předhání nejen v množství stánků s punčem a nejrůznějšími specialitami, ale i v tom, kdo nabídne návštěvníkům bohatší doprovodný program.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/booking-com
www.kuponovnik.cz/obchod/cedok-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/hotels-com

O autorovi

Zajímá se módu, cestování, vaření, zdravý životní styl a vše, co k tomu patří. Na našem blogu vám přináší zaručené tipy na aktuální trendy, kosmetické novinky, nejrůznější vychytávky do domácnosti, nápady na výlety a mnoho dalšího.