Je v hodinkách Amazfit Bip S i EKG?

0

Svět chytrých hodinek a fitness náramků se žene vpřed překotným tempem. A stále více se soustředí i na sledování zdravotních funkcí, nikoliv jen na sport nebo životní styl, případně na propojení s informacemi v telefonu, na notifikace. Na mnoha modelech již najdeme jak měření krevního tlaku, tak saturace krve kyslíkem, ovšem už se objevily i modely s EKG, kterých je na trhu také čím dál více. Patří mezi ně i Amazfit Bip S?

Chytré hodinky Amazfit Bip S nenabídnou funkci EKG

EKG, které umožňuje dlouhodobé sledování vývoje srdeční aktivity v čase, což dokáže najít arytmii nebo oslabení srdečního svalu, není v hodinkách Amazfit Bip S dostupné. Tento model je totiž velmi drobný a v podstatě celkem levný, což neumožňuje, aby v něm mohlo být EKG zabudováno (jak s ohledem na cenu, tak zejména na velikost). Navíc je potřeba mít speciální certifikáty pro každý národní trh, aby bylo možné na něm hodinky s EKG prodávat, což celé zařízení ještě prodražuje.

Je v hodinkách Amazfit Bip S i EKG

Kde koupit Amazfit Bip S? Třeba v obchodě Datart.cz.

BioTracker PPG Biological Tracking Optical Sensor vyvinutý v Huami

Rozhodně ale nemusíte věšet hlavu, protože hodinky Amazfit Bip S jsou vybaveny trochu jiným měřením, ze kterého jistě budete mít radost. Jde o BioTracker PPG Biological Tracking Optical Sensor vyvinutý v Huami.

O co jde? Je to dlouhodobé a hlavně přesné sledování srdečního tepu, sledování intervalu srdečního rytmu během cvičení a také automatická identifikace případné arytmie (včetně fibrilace síní), které by mohly předznamenávat srdeční potíže.

Toto měření sice nedokáže plně nahradit EKG, ale pro laika je lépe vypovídajícím instrumentem pro sledování stavu jeho srdce a oběhového systému. Ovšem nezapomínejme, že nejde zařízení určené pro zdravotnický sektor, pouze o hobby produkt (stejně jako všechny ostatní chytré hodinky a náramky, s výjimkou plánovaných hodinek certifikovaných jako zařízení pro lékaře, ale ty nebude možné koupit, budou pouze na předpis).


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/datart-cz

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.