Je smartphone Xiaomi Mi 10 nebo Mi 10 Pro vodotěsný?

0

Vodotěsnost a veděodolnost, to jsou dva zcela rozdílné pojmy. Stupně vodotěsnosti a veděodolnosti se u jednotlivých telefonů také liší. Nabídnout vodotěsný model, to je pro trh velký prodejný tahoun. A jak je to s telefony Xiaomi Mi 10 nebo Mi 10 Pro? Jsou voděodolné, vodotěsné? Cena za ně je totiž překvapivě vysoká, u Xiaomi nejsme na takové „pálky“ zvyklí.

Xiaomi Mi 10 a Mi 10 Pro mají stupeň krytí proti vodě a prachu na úrovni Pi2

Xiaomi Mi 10 nebo Mi 10 Pro, to je LPDDR5, UFS3.0, Snapdragon 865 a skvělý fotoaparát s obrovskou kapacitou. Ale stupeň krytí proti vodě a prachu najdete v reklamních materiálech k těmto telefonům jen v rožku, přečíst si můžete voděodolnost na stupni Pi2. jenže co je to Pi2? Je srovnatelný s IP68, což je opravdová vodotěsnost (i když jen v ideálních podmínkách)?

Je smartphone Xiaomi Mi 10 nebo Mi 10 Pro vodotěsný?

Strukturální vodotěsnost nebo plášť z nano materiálů

V současnosti se smartphony chlubí svou odolností vůči prahu a vodě, jde o silný prodejní argument, a tak se spousta reklam na nové telefony dělá právě i se zdůrazněním voděodolnosti nebo vodotěsnosti. Základní dvě skupiny telefonů, které můžeme označit za odolné proti vodě a prachu, jsou založeny buď na odolnosti strukturální (konstrukční), nebo na plášti z nano materiálů.

Například Samsung S20, některé vlajkové lodi Huawei a na úrovni IP68 vodotěsné iPhony jsou vodotěsné konstrukčně, celým svým tělem, strukturálně. Jejich konstrukce je sama o sobě vodotěsná, z vnitřní strany je navíc spousta speciálního tmelu bránícího proniknutí vody.

Ale Xiaomi Mi 10 a Mi 10 Pro mají svou voděodolnost založenou jen na plášti z nano materiálů. Pláštem jsou pokryty jak vnitřní komponenty, pak celá konstrukce. A dělá telefon částečně voděodolným.

IP68 versus Pi2 – co je lepší?

Tento druh nano-pláště lze považovat pouze za „částečně voděodolný“, jeho úkolem je totiž spíše zajištění bezpečnosti součástí konstrukce v momentech, kdy na telefon stříkne voda nebo prší. Ale pokud se vám podaří jej ihned po pádu do vody vytáhnout, vypnout a usušit, měla by odolnost na úrovni Pi2 obstát.

Pokud bychom měli porovnat IP68 versus Pi2, dostaneme se s Pi2 na úroveň max. IP53. Telefony, které se pyšní IP68, totiž musejí vydržet metr pod vodou po dobu cirka půl hodny. Bez poskvrny.

Možná zatoužíte po variantě Xiaomi Mi Note 10 Pro. Prohlédněte si ji na Smarty.cz!


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/smarty-cz

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.