Je GoPro Hero 8 vhodné k focení nebo jako kamera pro tvorbu vlogu?

0

Jak víme, kamery řady GoPro jsou profesionálními akčními outdoorovými kamerami určenými k zaznamenávání pohybu. Mají excelentní stabilizátory, díky kterým je i sjezd na horském kole ve skalách sledovatelný ve videozáznamu. Již GoPro Hero 7 přišlo s nejsilnějším stabilizátorem na trhu. Bude ho jeho další generace, GoPro Hero 8, následovat? A bude se GoPro Hero 8 hodit i k focení místo mobilu nebo jako nástroj pro natáčení na vlog?

Dokáže GoPro Hero 8 fotit jako mobilní telefon?

Dozajista ano. GoPro jsou známé spíše jako videokamery, ale umějí i fotit. Všechny verze GoPro dělají fotky v JPG formátu. Některé z novějších modelů mohou používat i RAW v rámci formátu GoPro.gpr. Ale vzhledem k malé čočce a velkému úhlu záběru a žádné optické stabilizaci během focení nebudou výsledky nikdy tak dobré, jako z mobilního telefonu. Možná, že GoPro Hero 8, který ještě není uživateli vyzkoušený, bude ve focení jednorázových klidových fotek lepší.

GoPro kamery
GoPro kamery

Jak to, že ostatní sdílí na internetu mnohem kvalitnější a hezčí videa, než máte vy?

Máte zkušenost, že videa jiných tvůrců videí přes GoPro Hero jsou probarvenější, ostřejší, živější, zkrátka vždy lepší než ta vaše? Chyba není ve vašem způsobu natáčení, ale v tom, že nedobravujete videa v aplikaci GoPro APP Capture. Tenhle externí nástroj je potřeba, abyste díky filtrům dosáhli lepších výsledků v každém videu, které chcete sdílet nebo si uchovat čistě pro sebe.

GoPro kamery
GoPro kamery

Jaké jsou výhody GoPro  ve srovnání s mobilem?

Mobilní telefony natáčejí videa pomalu, většinou jen se 30 nebo 60 snímky za vteřinu. Výsledkem pak je, že obraz je trhaný, například slow motion s výkopu fotbalového míče pak není nic moc. Ale GoPro natáčí se 120 snímky snímky za vteřinu. A to už je dost kvalitní materiál pro všechna motion videa!

Navíc má GoPro skvělou stabilizaci obrazu, kterou u mobilu prostě mít ani nemůžete. A tak i když běžíte, skáčete, kopete do míče, sjíždíte svah, GoPro dokáže z vašeho videa udělat poměrně stabilní záznam. Mobil nikoliv.

GoPro kamery
GoPro kamery

Bude GoPro Hero 8 schopné natáčet videa pro vlog?

GoPro nemá zoom a zaostření. To je důvod, proč bude vždy natočeno vše kolem vás a obraz tak nebude mít ty vlastnosti, které vyžadujete. Nebude možné zaostřit jen vás a pozadí rozostřit, aby diváci sledovali jen vás, nikoliv dění v pozadí.

Ale zase můžete GoPro použít jako doplněk ke vlogovému videu. Můžete si jej totiž připevnit na jinou část těla, natáčet situaci z jiného úhlu pohledu.  O to svůj vlog pak obohatíte, třeba vloženým oknem nebo překlopíte obrazovky podle potřeby. Z GoPro snadno uděláte slow motion video, kterým svůj sportovní vlog také obohatíte.

GoPro Hero 8 můžete brzy očekávat třeba na Alza.cz


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/alza-cz

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.