Jaro touží po ohrnutých kalhotách. A nejen jaro!

0

Minule jsme se věnovali džínům jako takovým, teď se podíváme, jak se dají ohrnovat a rolovat různé typy kalhot tak, aby to vypadalo zajímavě, ležérně, prostě kúúúl. I letos bude totiž trendy, když si ven vyrazíme v kalhotách s ohrnutým lemem. Smyslem bude nejen ukázat kotníky, ale také ochladit tělo při náporu jarního sluníčka, které snad už konečně začne hřát.

Nechává na sebe strašně dlouho čekat, tak snad to pak bude stát za to! Připravme se na něj a už teď můžeme trénovat. Kalhoty ohrnuté tím správným způsobem totiž můžete mít připravené už teď. A třeba to nejlepší ohrnutí nenápadně přichytit nití, vevnitř a tak, aby nikdo nic nepoznal. A pokud si nevěříte, vezměte své kalhoty ke švadleně nebo do obchodu, kde vám poskytnou i službu s úpravou oděvů. Musíte ale mít dopředu představu, jak mají vaše kalhoty ve výsledku vypadat. Tak se na to pojďme mrknout.

Pokračování loňského trendu

Na volnost kotníků jsme si zvykly už loni. A bylo to velmi příjemné, hlavně v delších kalhotách, ve kterých ráno bylo akorát, ale při poledním sluníčku už to nám v nich bylo tepleji, než bychom potřebovaly. Tak šup s kotníky ven a bylo vyřešeno. Zabily jsme dvě mouchy jednou ranou, protože nám hned bylo lépe a ještě k tomu jsme si oživily outfit a povýšily ho na vyšší trendy level.

A jak na ohrnování jít letos? V podstatě stejně jako loni, pravidla budou platit naprosto stejná. K tomu přidejte i vlastní vkus a vlastní dobrý pocit z výsledku a bude to dokonalé.  Opakování ale nikdy neuškodí, tak si pojďme do jedné kupičky shrnout to hlavní, co ohledně ohrnování a rolování kalhot potřebujeme pro příštích několik měsíců vědět.

Základní způsoby jsou čtyři, každý se používá jinak

Zarolování, ohrnutí ven, ohrnutí dovnitř a výroba třásní. To jsou čtyři způsoby úpravy kalhot, které můžete různě volit nebo i střídat (v závislosti na botách, které si obujete). První tři jsou vratné, ten poslední už ne, ale mrzet vás to jistě nebude!

Ohrnutí dovnitř

Když potřebujete kalhoty z jakéhokoliv důvodu zkrátit, ale nemají nijak stylový rub, můžete ho nechat schovaný. Prostě jen nohavice zastrčíte dovnitř a máte hotovo. Pokud se kalhoty směrem dolů mírně rozšiřují, udělejte podél lemu malý faldík a pak ho vevnitř maximálně rozprostřete, tedy tak, aby nerušil celkový dojem.

Díky tomu bude nohavice alespoň lépe držet ohrnutá dovnitř. Dobře budou držet i úzké střihy, tedy kalhoty skinny a slim. Konec nohavic nebude sice ozdoben žádným lemem, ale ve výsledku to může být velmi užitečné. Jednak se vám tolik opticky nezkrátí nohy a jednak více upozorníte na nové espadrilky, které jste si právě na toto jaro koupila. Ke kalhotám ohrnutým dovnitř se výborně hodí i stylové tenisky.

Ohrnutí ven

Přesně opačně lze kalhoty také ohrnout. Velmi dobře se k tomu hodí zejména džíny, protože mívají dobře vypracovaný rub. Ten navíc vypadá úplně jinak než líc, takže u džínů jde o opravdu velké oživení výsledného vzhledu! Když je na rubu navíc ještě potisk, výšivka nebo jiná barvy nitě než na líci, o dokonalost je přímo postaráno.

A některé jsou přímo ušité tak, aby ohrnutým rubem zaujaly. Ohrnutí ven je tím nejjednodušším a nejrychlejším trikem, jak si pomoci k zajímavějšímu outfitu, ohrnujete totiž jen jednou, jednu vrstvu. Takže jen vezmete lem kalhot a vytáhnete ho nahoru. A ohrnutí může být i velmi vysoké, třeba i 10 – 15 centimetrů.

Ohrnovat můžete jakoukoliv látku. Ty hladší a těžší prostě přichytíte dvěma malými stehy. A nastavíte si takovou délku, jaká se vám zrovna hodí. A je jedno, jestli jsou to kalhoty úzké nebo volnější. I když faktem zůstává, že s volnějším střihem budete mít méně práce. Ten užší bude zase ochotněji držet.

A co si obout? Nejvíce se ohrnutí ven hodí k balerínám nebo plátěným teniskám, k espadrilkám.

Zarolování

Při rolování jde vlastně jen o to, abyste nohavici klasicky zahnuly několikrát přes sebe, rubem ven. Ale tak, aby byl výsledek na obou nohavicích buď téměř stejný anebo zcela jiný (aby bylo znát, že jde o záměr). Něco mezi, tedy pokus o souměrnost, který se ale nepovedl, to vám letošní trendy neodpustí. Takže hurá ke skříni a trénovat!

K rolování se budou dobře hodit kalhoty z Orsay nebo třeba od Jeans Store.

Jenže rolování někdy nechce příliš poslouchat. Tak je fajn, když před prvním ohrnutím uděláte faldík tak, že nahrnete lem mírně dopředu a přeložíte, abyste zúžily obvod nohavice. Pak můžete pohodlněji rolovat a také si být jisté tím, že se jen tak nerozroluje. A výsledek můžete přichytit dvěma stehy na každé nohavici, samozřejmě vedenými zevnitř.

Co si k rolovaným nohavicím obout? Nejlépe boty na podpatku.

Třásně

Dokud ještě nebude zcela teplo, začněte třásněmi. Třásně jsou totiž suprové pro chladnější počasí, kdy jste rády, že kotníky mohou být ještě v teple. Ale přitom vypadají kalhoty živěji. Až se oteplí, můžete třásně šikovně zarolovat nebo ohrnout dovnitř. Takže budete mít přes sezonu troje kalhoty, každé zcela jiné, ale za jeden nákup!

Postup je jednoduchý, jen trošku ohrňte nohavici a na několika místech rozpárejte lehce lem. Pak z okrajů povytáhněte pár vláken. A máte hotovo.

 

Kotníky však mohou ukázat i pánové. Jak na to? To se dozvíte příště!


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/orsay-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/jeans-store-cz

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.