Jaký dárek vybrat pro vašeho čtyřnohého miláčka?

0

Vánoce se kvapem blíží, a tak sháníte dárky, pečete cukroví a uklízíte, kam se jen podíváte. Při úklidu vám jsou vaši miláčci velmi ku prospěchu – honí smetí, které jste právě smetla na hromadu, shodí květináč s květinou, kterou jste právě přesadila,… Ale přece si řeknete, že oni za to nemůžou – jsou to přece jen zvířata a svou pozornost si vynucují lecčím.

Říkáte si, že už máte dárky pro všechny? Nezapomeňte obdarovat i svého čtyřnohého mazlíčka. I přes všechny zlobivé chvilky neboli hravé nálady vašich zvířat, si někdy i oni zaslouží odměnu. Přece jenom nejsou pořád zlobiví, ale někdy také dokáží utěšit, když je vám nejhůře. V takové chvíle přijdou za vámi, nechají se drbat a koukají roztomile, aby vás rozveselili.

Pro psa
Pokud máte menší krátkosrsté plemeno, určitě se bude hodit nějaký svetr nebo bunda, která zahřeje a v případě bundy nebudete mít tolik práce s utíráním – pouze přetřete povrch a pes zůstane čistý. Když pak půjdete se psem po rozdání dárků na večerní vánoční procházku, pes zůstane suchý (až na pacičky) a může si znovu s vámi sednout ke stromečku.

Chtěla jste koupit dražší a kvalitnější krmivo, ale pořád váháte? Proč nepotěšit svého psa kvalitní stravou zrovna na Vánoce? Budete mít radost, že jste se konečně rozhodla a váš pes vás za to odmění svou neustálou přítomností a láskou.

Nebo zvolte hračky a pamlsky, které využije každé plemeno. Pamlsky nemusí být jen na chuť, ale mohou pomoct i se zápachem z tlamy vašeho psa. Hračky se zase rozkoušou a vyhodí, ale aspoň máte příští rok znovu co kupovat na Vánoce a užijete si s nimi spoustu zábavy.

Pro kočku
Stejně jako pro psa, můžete i pro kočku koupit nějaký ten svetr na parádu. Nebude ale moc k užitku, pokud s ní nechodíte aspoň na chvíli na vodítku ven. Nemáte pro kočku vodítko? Může to být tip, jak kočce zajistit trochu té přírody, kterou za oknem rozhodně nenajde. Abyste kočku zvykli co nejlépe na postroj s vodítkem, kupte nejdříve obojek, na který si kočka spíše zvykne a s postrojem už nebude mít takový problém.

Také kočky by měly dostávat kvalitní granule nebo kapsičky. Zkuste vybrat velké balení krmiva, možná bude ve slevě a nebo k němu dostanete nějaký další dárek.

Pokud jste opravdu velký milovník koček, máte doma spoustu hraček – myšičky s peřím nebo rolničkami, míčky, papírky nebo jiné neurčité věci se vám nyní válí po zemi. Myšek ale není nikdy dost. Kočka si totiž pamatuje své hračky velmi dobře. Proto je dobrý nápad schovat část hraček a po čase je obměnit. Nebo můžete koupit úplně novou hračku a ne tak ledajakou. V poslední době letí hodně „koulodráha“. Jedná se o malou plastovou trubičku, která má uvnitř míček. Ten se pohybuje tam a zpět a kočka má možnost na míček sáhnout pro to určenými otvory. Míček se jí ale nepodaří nikdy ulovit. Proto je to hra pro opravdu neúnavné kočky. Zajímavé jsou i hračky, které posilují  kočičí inteligenci, vychytralost nebo hbitost. Vyzkoušejte zábavné hřiště pro kočky – deska, ve které bude vaše kočka ráda šmejdit.

Spí vaše kočka ráda u topení, na topení nebo snad v blízkosti krbu? Pěkný dárek by pro ni byl závěsný pelíšek na topení – kočka bude co nejblíže teplu, ale v bezpečí. Nebude jí takové horko, jako kdyby byla na topení a nebude v nebezpečí, jaké by mohla mít, kdyby ležela moc blízko krbu.

Pro malá zvířata
Křečci, morčata nebo obecně hlodavci určitě ocení jako dárek nějaký ten pamlsek. Pro křečka je vhodný i točící kolo, na kterém rád běhá. Jestli máte činčilu, určitě bude mít ráda pelíšek na odpočinek po tom dlouhém skákání a prozkoumávání okolí. Každý hlodavec se rád schovává, a tak je hezké jim zhotovit nebo koupit jako dárek nějaký domeček, aby měli kde v klidu odpočívat. Pro králíky a ostatní se vyrábí koule s pamlsky. Když s ní králík packou nebo čumákem pohne, vysype se pamlsek. Proto může hrát nedobrovolně jakýsi fotbal a vás to může i pobavit. Fretky často rády leží v závěsné plachtě, která se dá uchytit do klece. Pro ně, je to nejlepší dárek.

A jestliže máte jiné zvířátko jako třeba rybičky, stačí když je vyčistíte nebo jim koupíte rostlinku. Budete mít jistotu, že jste uklidila úplně všude. Jestli ale nechcete pro nějakého mazlíčka kupovat dárek nebo by to moc neocenil (vodní želva), stačí když je pustíte nebo jim budete věnovat o trochu více pozornosti.


Kupóny

https://www.kuponovnik.cz/obchod/pesklub-cz

O autorovi

Je mi 20 let. Studuji na vysoké škole v Brně. Ve volném čase čtu, kreslím a píšu články prakticky o všem, nejčastěji o módě, domácích zvířatech a turistice.