Jaké vousy jsou v roce 2018 nejvíce žádané?

0

Už je to tak. Vousy se staly módním hitem poslední doby a začínají se okolo nich točit stejné módní spirály, jako kolem vlasů. A tak, jako vlasy, jsou i vousy nejen radostí, ale i velkou starostí. O vousy je potřeba se řádně starat, aby měly přesně ten vzhled, který potřebujete. Na druhou stranu vám vousy přinesou spoustu prospěchu. Minimálně to, že budete působit mužněji. Vousy v zimě i v létě ochrání pleť před vnějšími vlivy. A Mají ještě jednu velkou výhodu – rostou rychle. Takže se nemusíte bránit ani experimentům s nimi.

Jistotou nadále zůstává strniště

Strniště je styl vousů, který prostě nemá konkurenci. A tak i v roce 2018 zůstane sázkou na jistotu. Ovšem pozor. Strniště ledabyle jenom působí. Před mnoha lety byli muži se strništěm povařováni za neupravené, líné se oholit nebo si vypěstovat pořádné vousy.

Ale opak je skutečností. Strniště nemá s leností nic společného. Jeho údržba je totiž také poměrně náročná. Musí se udržovat v jisté délce a také v žádaném tvaru. Proto vyžaduje úpravu i vícekrát v týdnu. Častěji se musí vyholovat okraje vousů, kde si muž porost nepřeje. Méně často se pak celé strniště zkracuje.

Jde však o styl vousů, který má příjemný efekt – zeštíhluje tvář. A snad i omlazuje, mladé jinochy naopak dělá vyzrálejšími. I to jsou důvody, proč jsou mnozí muži ochotni se svému strništi tolik věnovat. Zejména pozor na přerostení. Příliš dlouhé strniště je totiž na pohled neupravené.

Vousy s dominantními kníry

Jste zastánci knírů, ale víte, že teď na ně není to správné módní období? Kníry byly v módě v sedmdesátých letech a později, v současnosti se však považují za něco zcela mimo žádané trendy. Ale jestli jste milovníky knírů, rozhodně se jich nemusíte vzdávat.

Velmi módní podobou vousů, u níž se můžete spolehnout, že vzbudí žádanou pozornost, jsou vousy s dominantním knírem. Tedy vousy v podstatě v délce strniště, knír mnohem delší. Někdy bývá tento styl vousů označován jako knírovousy.

Další stálice má název bradka

I bradka je stylem vousů, který má podporu u velké části módních ikon. Nosit ji mohou rebelové, intelektuálové, bohémové, ale i úspěšní manažeři. Anebo také všichni ti, kdo rádi retro styl bradky. Bradka umí být jak umělecká, tak zlobivá.

Je příhodným doplňkem jak k dokonale upravenému účesu, tak také k tomu neupravenému. Kdo má vousy s tendencí kroutit se, možná bude mít trochu problém s udržením správného tvaru bradky. Ale vzhledem k tomu, že v těchto případech se často kroutí i vlasy, nebude výsledný dojem až tolik rušivý.

Krátké vousy nejsou strniště

Pokud je pro vás strniště příliš náročné na péči, protože se musí i dvakrát týdně přistřihávat, vsaďte spíše na krátké vousy. Jejich délka totiž není nijak přísně daná a vydrží bez úpravy třeba i dva týdny. Možná jen sem tam nějaký neposlušný vous bude potřebovat převychovat.

Krátké vousy jsou všestranný styl vousů vhodný na každodenní nošení. Nevyjadřují ani rebelii, ani retro a ani bohémskou náturu. Jsou to prostě vousy. A hodí se jak k nejlepšímu obleku, tak i k bavlněnému triku a pohodlným volnočasovým kalhotám, které nosíte o víkendu.

Krátké vousy jsou zlatá střední cesta. A navíc dokáží i tvarovat obličej. Když vousy po stranách více sestříháte, bude výsledným dojmem celkově užší obličej. Vousy ale můžete využít i naopak – pokud máte menší čelisti, případně drobnější bradu, než byste si přáli, můžete je pomocí krátkých vousů nechat více vyniknout a vzbudit dojem, že jsou mnohem mohutnější.

Plnovous

Plnovous, to je kapitola sama o sobě. Jeho minimální ani maximální délky nejsou nijak přesně stanoveny. Co však stanoveno je, je nutnost péče o plnovous. Na první pohled vypadá styl dřevorubce jako jedno velké zanedbávání se. Ale opak je pravdou, péče o plnovous s sebou nese spoustu práce, času a úskalí. A pokud je neznáte, zkuste se poptat v dobrém barber shopu. Tady vám profesionálové na růst a péči o vousy dobře poradí.

Základní péče se neobejde bez šamponu a oleje

Šampon nebo mýdlo na vousy a olej či balzám na vousy, to je základ péče o ně, respektive také o pleť pod nimi. Pak se neobejdete ještě i bez tvarovacích nástrojů, ať už mechanických nebo elektrických. A bez šikovných rukou vašich, případně profesionálů v již zmíněných barber shopech.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/notino-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/douglas-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/douglas-cz

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.