Jaké střihy džínů najdete v obchodech a které z nich vám nejlépe padnou?

0

Mohlo by se zdát, že u džínů není co řešit. Jsou buď upnuté, nebo volné, pružné anebo z tradiční bavlny, tedy pevné, ale v podstatě nesmrtelné. Jenže skutečnost je trošku jiná. V současnosti se rozlišuje minimálně pět různých střihů dámských džínů, přičemž každý má své unikátní vlastnosti a hodí se na jiný typ postavy, přičemž díky střihu vždy dokáží zamaskovat něco jiného.

Ano, právě džíny mohou být dokonalým nástrojem k maskování některých nedokonalostí postavy, se kterými se prostě nechcete chlubit. A když víte, který střih nebo i odstín vybrat, úspěch vás prostě nemine. No, a když jste zcela netypická postava? Nevadí – stačí nakupovat džíny tam, kde zároveň poskytují doplňkové služby, takže vám je poupraví. Třeba zúží pas nebo zakrátí délku, případně ohrnou spodní část nohavic do dokonalého poměru ke zbytku džín a nenápadně zafixují. I to totiž dělá stylové zázraky a neskutečně dokáže oživit váš outfit. Nevěříte? Tak si o tom popovídáme příště… 😉

Pojďme se teď ale zaměřit na jednotlivé střihy džínů tak, jak je najdete pojmenované i v obchodech, aby se vám lépe nakupovalo. Rozlišení střihů nabízí třeba Zoot anebo Getfashion.

Skinny

Už podle názvu je jasné, že skinny džíny budou jako vaše druhá kůže. Takže obepnuté, velmi úzké a hlavně ukazující naprosto vše, co na nohou máte (tedy spíše nemáte, protože skinny džíny jsou pro opravdu štíhlé postavy, rovné nohy a ty nejladnější křivky).

Výborně v džínách skinny vypadají hlavně ženy s drobnější postavou i menším vzrůstem. Ale tím, že jsou skinny džíny dokonale obepnuté a že si většinou ženy vybírají tmavý odstín, dokáží skinny džíny nohy zeštíhlit a opticky prodloužit. Takže pokud je budete ohrnovat, tak jen minimálně, s minimalistickým lemem.

U skinny džínů je potřeba si vybrat opravdu padnoucí velikost. A pokud máte přece jen nějaké to kilíčko navíc, tak volte co nejtmavší odstín. A hlavně kupujte jen kvalitní džínovinu, protože ta méně kvalitní se brzy vytahá. A to je to poslední, co u skinny džínů potřebujete. Vytahané skinny džíny totiž vypadají opravdu divně.

Slim

Slim jsou podobné skinny střihu. Ale liší se zejména v oblasti lýtek. Takže slim džíny obepínají stehna, stejně jako je tomu u džínů ve střihu skinny. Ale v oblasti lýtek jsou slim džíny volnější. Proto jsou dobrou volbou pro ty z vás, které cítíte, že sice celkově máte postavu akorát, ale na nohou by možná bylo co zlepšit. A tak nechcete nohy vystavovat v těsně obepnutých skinny džínách.

Slim džíny sice stále patří do skupiny střihů, které jsou obtažené a zdůrazňují křivky. Na druhou stranu je však potřeba uznat, že odpustí i nějaký ten nedostatek právě díky tomu, že se od kolen dolů pouze lehce zužují.

Straight

Jestli ale dáváte přednost spíše klasice, jistě volte nadčasový střih, kterým je straight. Již po dlouhá desetiletí ho výrobci džín používají pro džíny, které jsou prostě univerzální, a dá se říci, že pro všechny. Je to totiž střih rovný, do kterého se dá schovat zcela vše. Díky tomu rovné nohavice padnou úplně všem postavám.

I těm ženám, kterým třeba nohy nenarostly v ideálním postavení k pánevním kostem. Anebo těm, které například po prodělaném zranění nemají nohy dokonale souměrné. Ve straight střihu se proto mohou cítit výborně. Perfektně se k němu hodí jak trika, tak blůzy, takže jedny kalhoty lze nosit i k různým příležitostem. A stále mohou vypadat jinak.

U straight džín se ale velmi často stává, že ženám s úzkým pasem (tvar postavy jako přesýpací hodiny) nesednou právě v pase, tam totiž bývají někdy i o dvě velikosti větší. Straight džíny jsou totiž nejčastěji šité pro tzv. jablíčka, tedy pro ženy, které vytvarovaný pas nemají. V tomto případě lze buď nechat džíny v pase postupně zúžit. Anebo se rovnou zaměřit na hledání střihu straight, který je však vypracovaný v pase. I takové střihy dobrý výrobce nebo prodejce nabízí.

Boyfriend

Pokud upřednostňujete pohodlí, volnost a ležérnost, sáhněte po džínách boyfriend. Ale pozor, jde o džíny se sníženým sedem. Takže pokud jste typem postavy, která nemá pas a jeho okolí nijak štíhlé, velmi dobře si nejdříve džíny se střihem boyfriend vyzkoušejte. Je totiž potřeba zjistit, jestli vám snížený pas nebude dělat nelichotivé špíčky právě nad kalhotami. Některé ženy si tento nedostatek střihu boyfriend totiž neuvědomí – a pak z toho opravdu není zrovna přívětivý výsledek.

Proto si je pořizujte spíše tehdy, vy, kdo patříte ke štíhlejším postavám. Zbytečně byste totiž mohla upozorňovat na vše, co na vaší postavě není přímo ideální. Ale od toho džíny nejsou. Džíny jsou kalhotami, které dokáží pomoci vykouzlit ideální outfit pro každého. Tak jim to nekažme.

Bootcut

Vynikající bootcut střih se lehce podobá zvonáčům, kterým sice již několikrát odzvonilo, ale někdy se vracejí, a když se dobře doladí, vypadají kouzelně. Na rozdíl od zvonáčů je ale střih bootcut bez módních výkyvů a nosit je můžeme stále. Jsou volnější okolo stehen, nemusejí být z tolik pružného materiálu, jaký je potřeba ke skinny střihu. Ale mohou pružit.

No a od kolen dolů se zužují jen velmi mírně, takže okolo kotníků mohou být téměř stejně široké jako okolo kolen. Díky svému střihu dobře zamaskují trochu širší stehna nebo i silnější lýtka.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/getfashion-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/zoot-cz

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.