Jaké oblečení koupit dětem, aby nevyšlo z módy ani pro mladší sourozence?

0

Oblékání dětí je jednou z nejnákladnějších položek celé jejich výchovy. Pokud tedy nepočítáme pozdější školné a tomu podobné radosti. Pokud se nám poštěstí, že máme dvě či více dětí stejného pohlaví, mohou po sobě oblečení dědit. Co kupovat, aby to bylo možné?

Spoléhejte se na klasiku

U kluků bude vždycky fungovat to, co bude tmavší, případně šedé a bude přizdobeno stylem „voják“ anebo „sportovec“. Barevné zvýraznění v červených či oranžových tónech z módy také nikdy nevyjde. A to stejné se týká i odstínů modré a zelené. Holčičkám sluší také.

Pozor na tyrkysové barvy, ty jsou na střídačku posouvány od kluků k holkám a naopak, tak ať se mladší brácha netrefí zrovna do holčičí éry tyrkysových kousků. Opačně to až tak nevadí.

Džíny se nikdy neomrzí

Nic nepokazíte džínami, ty jsou často unisex. Ale raději je dobře prohlédněte, aby na nich chlapci pak překvapivě nenašli růžové nitě. Anebo by holkám mohl vadit maskáčový vzor na kapsách, přestože by byl vyveden třeba v modrých tónech.

Berte jen ty džíny, které mají v pase knoflíkovou gumu. To, že starší dceři jsou v pase dobré i bez úprav, ještě neznamená, že ta mladší nebude mít zcela jinou postavu. Ještě můžete být za knoflíkovou gumu velmi vděční.

Volte jen příjemné přírodní materiály

Ty umělé totiž brzy žmolkují, ztrácí svou elasticitu a celkově vypadají brzy neskutečně omšele. To by vám mladší sourozenec hned hodil na hlavu. Když koupíte bavlněné oblečení, i třeba s obsahem elastanu, bude dlouho vypadat dobře. Zejména to, které koupíte v obchodech nabízejících kvalitu.

Lněné oblečení je výborné na léto, ale elasticitu od něj moc nečekejte. Len tedy volte spíše pro větší děti, kterým už nebude určitá tuhost materiálu až tolik vadit.

Unisex jde koupit i u dětského oblečení

Spousty oblečení se dnes dělá v provedení unisex. Takže nikdo nepozná, že mikinu před pěti lety nosila ségra, když si ji do školy poprvé přinese mladší brácha.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/51015kids-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/pidilidi-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/alpinepro-cz

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.