Jaké jsou nové funkce iPadu 3?

0

iPad 3 je sice již nějakou dobu v prodeji, ale i tak se často setkávají obchody s tím, že zákazníci netuší, čím se liší iPad 3 od starších modelů. Tak se na novinky, vylepšení a odlišnosti pojďme podívat, celkem je jich totiž šest.

Novinka č. 1: obrazovka Retina s rozlišením 2048 x 1536 px

iPad 3, který má stále úhlopříčku obrazovky 9,7 palců, nabízí nyní rozlišení 2048 x 1536 px. Takže rozlišení na čtvereční palec (PPI) dosáhlo hodnoty 264. A přestože stále nejde ani o tak dobré rozlišení, jako nabízejí iPhone 4 a iPhone 4S, jde v současnosti o nejlepší zobrazení ve světě větších plochých obrazovek.

Novinka č. 2: dvoujádrový procesor A5X

Vedle vylepšeného rozlišení obrazovky nabídne iPad 3 také lepší hardware. První iPad totiž má jednojádrový procesor A4, následující iPad 2 používá dvoujádrový procesor A5, no a iPad3 používá procesor A5X. Uveden ale není popis A5X čtyřjádrové grafiky, ani upgrade paměti. I tak ale můžeme směle říct, že jde o vynikající hardwarové parametry, které umožní hladký provoz i datově náročných aplikací.

Jaké jsou nové funkce iPadu 3?
Jaké jsou nové funkce iPadu 3?

Novinka č. 3: zadní 500 W kamera

Předchozí Apple iPad 2 měl sice více kamer, než má nový iPad 3, ale předchozí kamery měly velmi malé rozlišení. Apple však vyslyšel volání spotřebitelů po kvalitnějším focení i na iPadu, a tak se nový model může pochlubit rozlišením zadní kamery 5 MPx.

Novinka č. 4: podpora videa v rozlišení 1080 p

Díky lepšímu rozlišení kamery se dá také točit lepší video. Současné video podporuje rozlišení 1080 p, což vede k výsledným mnohem lepším záběrům. iPad sice není určen k focení a natáčení videa, ale i tak se lidé ozývali, že by vylepšení uvítali.

Novinka č. 5: pro tablety stále ještě zajímavá generace bezdrátového připojení k síti 4G LTE

4G LTE má již mnoho tabletů a notebooků, nyní včetně iPadu, což je dobrou zprávou pro všechny, kdo chtějí využívat data napřímo, nikoliv jen přes hotspot v mobilu.

Novinka č. 6: hlasové ovládání

Do iPadu 3 můžete text diktovat. Nejde o Siri asistentku pro klasické hlasové ovládání, ale o převod řeči na text. Kdo nerad datluje na virtuální klávesnici, jistě tuto možnost uvítá.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/datart-cz

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.