Jak zůstat přes Vánoce fit

0

Cukroví, smažený řízek, bramborový salát a znova cukroví. Do toho nespočet jiných lákavých dobrot a alkoholických nápojů a my se pak nestačíme divit, kde se vzalo těch pár kil navíc. Klasická děsivá představa všech, kteří si zuby nehty hlídají figuru, a přesto si ale na Vánoce tak nějak nemůžou pomoc a jejich jindy silná vůle povolí. Patříte mezi ně taky? Ať už je vaše odpověď kladná, anebo si prostě jen chcete ušetřit zbytečné nadávání, určitě oceníte pár zaručených typů, jak přežít vánoční hodování v pohodě a bez výčitek.

Cukroví ano
Možná to teď vypadá, že si dost protiřečím, ale nebuďme na sebe zase až tak přísní. Těšíme se na něj celý rok, už měsíc předem slepujeme linecké a vykrajujeme perníčky, tak proč se za tu snahu neodměnit? Pokud jste letos upekli klasické české cukroví a ne žádné odlehčené verze, nevadí. Platí zde ale jedno jediné pravidlo: konzumovat s mírou! Takovou míru si představte jako pár kousků během dopoledne a nejlépe doplněno nějakou bílkovinou, například bílým neslazeným jogurtem či tvarohem. Cukroví si můžete dát i jako takový malý dezert po obědě k hrnečku kávy. Čím více si budete cukroví odříkat, tím více ho ve finále sníte. Na návštěvách si ale raději sedejte co nejdále od plného tácu, který většinou zdobí stůl.

Pozor na alkohol
Mnoho lidí si ani neuvědomuje, že i alkohol je nebezpečný nositel kalorií. Na každém trhu ochutnáváte oblíbené svařené víno či medovinu, doma si dopřejete koňak a vše zakončíte na Silvestra, který většinou nezůstává pouze u tradičního půlnočního přípitku. Samozřejmě vás nebudu nutit, abyste tyto oblíbené alkoholické nápoje vynechali ze svátečních oslav, ale stejně jako u cukroví, dodržujte míru. V tomto případě to znamená, abyste ochutnali, ale nenahrazovali tím celovečerní pitný režim. Raději si uvařte vánoční čaj.

Začněte ještě před Novým rokem
Začnu hned v lednu. Obvyklá věta, kterou jsme každý řekl, anebo alespoň zaslechl již několikrát. Proč ale čekat, začněte hned! Malou motivaci si nadělte už pod stromeček, může mít podobu nových sportovních bot či oblečení, ve kterém se budete cítit dobře, a až vyrazíte do fitness centra, uděláte určitě parádu. Také aktivní pohyb už během svátku není zanedbatelný. Nemusíte nutně vyrazit lyžovat, stačí například jindy nezáživnou procházku oživit nordic-walking holemi, které vám zaručeně pomohou zvýšit tepovou frekvenci. Dalším zpříjemněním může být rodinný výlet. Na chvíli si odpočinete od vánočního shonu a navíc se vzdálíte od lákavých dobrot.

Ať už se náhodou stane, že jeden den neodoláte, rozhodně si nic nevyčítejte, Vánoce jsou naštěstí jen jednou v roce. Vyrazte ven vyčistit si hlavu a užijte si Vánoce v klidu a pohodě.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/myfoodmarket-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/adipro-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/kasa-cz
https://www.kuponovnik.cz/obchod/tchibo-cz

O autorovi

Je mi 20 let, momentálně studuji v zahraničí obor cestovní ruch. Ve volném čase fotografuji, sportuji a píši články. Nejvíce mě zajímají témata jako sport, zdravý životní styl, móda a design.