Jak zrychlit svůj iPhone a vymazat všechen nepořádek z aplikací?

0

Už jsme vám radili, jak si pročistit svůj Android telefon, aby byl rychlejší. Ale co iPhony, ty se pročistit nedají? Samozřejmě, že dají. Tak se pojďme podívat, jak na to! Někdy totiž může tento stav vést až k zamrzlé obrazovce. Je tedy na čase věnovat se vylepšení od Apple, které optimalizují vaše zařízení, a to vymazáním údajů, které všechny aplikace uchovávají. Čištění mobilu je jednoduché, rychlé a hlavně efektivní.

Vymažte všechny údaje ze Safari

Pokud se setkáváte s pomalým spouštěním mobilního telefonu, většinou je za tím webový prohlížeč s názvem Safari. Vyrovnávací paměť, díky které telefon také pracuje, funguje mnohem lépe přesně tehdy, když si optimalizujete své úložiště a vymažete vše přebytečné. A Safari ukládá, jakož i ostatní prohlížeče, historii. Pokud historii webového prohlížeči vymažete a ponecháte si jen osobní údaje, telefon nebude tolik pomalý a bude lépe pracovat.

Abyste zajistili maximální efektivitu při používání, před vymazáním mezipaměti prohlížeče Safari si nejprve uložte všechna hesla, která budete potřebovat i nadále. Pokud máte hotovo, jednoduše jděte do Nastavení a následně si najděte položku Safari. Na ni klepněte a přesuňte se trochu níže, kde najdete možnost „Vymazat historii a data“.

Jak zrychlit svůj iPhone
Jak zrychlit svůj iPhone

Vymažte si data z aplikací

Mnoho aplikací na zařízení od značky Apple mohou zabírat místo zejména díky novým verzím, které se vám automaticky stahují. Aplikace třetích stran totiž neustále vylepšují své prostředí. S novými a pokročilými funkcemi sice přichází pokrok a mnoho výhod, ale také ovlivňují kapacitu přístroje. Čím novější, tím většinou „větší“.

Pokud máte tedy problémy s mobilem a vyčištění Safari nepomohlo, jednoduše se vrhněte na vyčištění aplikací v mobilu. Stačí, když půjdete do Nastavení, následně si najdete položku Obecné a Úložiště. Vyberte si danou aplikaci a následně všechny dokumenty vymažte.

Tím, že uděláte všechno toto manuálně, se vaše soubory, jako například hudba, zprávy nebo videa, neodstraní a zůstanou vám. Vy sami si totiž vybíráte vše, co chcete vymazat.

Jak zrychlit svůj iPhone
Jak zrychlit svůj iPhone

Stáhněte si aplikaci na vyčištění

Ano, i na vyčištění existují i ​​různé aplikace. Je to jedna z nejúčinnějších a nejvýkonnějších metod čištění. Takový čistič pravidelně čistí a sleduje váš telefon, jeho mezipaměť, data uložená aplikacemi. Většinou se tyto aplikace instalují do počítačů, kde si mobil připojíte pomocí USB kabelu a následně se o všechno postaráte.

Čištění je kontrolováno a monitorováno skenováním, přičemž se před vymazáním údajů automaticky filtrují všechny soubory. Po potvrzení úplného vymazání budete moci pohodlně a bezpečně vědět, které soubory jsou vybrány, a které ještě ne.

Když chcete nějak optimalizovat úložnou kapacitu ve svém iPhonu, jeden z nejlepších kroků, které uděláte, je, když to necháte na profesionály. Tím myslíme aplikace, které se o vše postarají.

iPhone
iphone

Resetování celého mobilu

Chcete-li odstranit úplně všechny údaje z vašeho iPhonu, abyste měli dostatek místa a mohli začít „znovu“, jednoduše vsaďte na resetování celého svého mobilu, jinými slovy návrat do továrního nastavení. Po stisknutí tlačítka „Potvrdit“ se mobil vrátí do své původní verze. Je to efektivní metoda, která je však vhodná až v krajních případech. Přijdete totiž o všechno. Proto nejdříve zálohujte cokoliv, co chcete ponechat.

A jak na to? Půjdete do Nastavení, následně zvolíte Všeobecné a přejdete zcela dolů, kde je možnost Reset. Napište své heslo, dejte Apple ID a klikněte na Vymazání. Návrat do továrního nastavení zabere nějaký čas.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/datart-cz

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.