Jak zjistit, jak je nabitý vysavač Xiaomi Roborock S5 Max?

0

Robotický vysavač Xiaomi Roborock S5 Max je nejnovějším modelem z dílny Xiaomi. Je vybaven jednak funkcí dobití a opětovného vysávání, jednak nastavitelným přívodem vody pomocí ovládání v aplikaci. Pokud jste novými uživateli Roborock vysavačů, možní ještě nevíte jak zkontrolovat hladinu energie v baterii vysavače Roborock S5 Max a také jak ho vůbec dát nabít. Odpovědi najdete v následujících řádcích.

Jak zjistit, jak je nabitý vysavač Xiaomi Roborock S5 Max?

Většinou, jakmile vysavač dokončí svůj úkol, nebo když mu dochází energie v baterii, vrátí se do své domovské dokovací stanice. A po najetí do ní se na něm rozsvítí kontrolky. Mohou mít následující podoby:

  • pokud kontrolka napájení svítí bíle, znamená to, že v baterii bylo více než 20 % kapacity
  • pokud kontrolka napájení svítí červeně, znamená to, že v baterii bylo méně než 20% kapacity
  • pokud kontrolka napájení bliká, znamená to, že se vysavač nabíjí nebo že se chystá k dalšímu vysávání
  • pokud kontrolka napájení bliká červeně, znamená to, že došlo k nějaké chybě v baterii
Xiaomi Roborock S5 Max

Díky kontrolkám se tedy můžete dozvědět, zda je ve vysavači více nebo méně než 20 % baterie, zda se nabíjí nebo zda se děje něco nepříjemného.

Jak dát nabít vysavač Xiaomi Roborock S5 Max?

Jakmile začne blikat kontrolka baterie, ale robot je odložen třeba o patro níž než běžně míváte dokovací stanici, či vysává v jiném patře, než má svůj domeček, dejte vysavač ihned do jeho domovské stanice a on se začne nabíjet sám. Velmi snadné. Mějte ale na paměti několik drobností:

Xiaomi Roborock S5 Max
  • Pokud se robotický vysavač ani nezapnul poté, co jste ho chtěli uvést do provozu, dejte ho do nabíjecí stanice a nechte jej se plně nabít. Pravděpodobně byla baterie vybitá příliš. Proto se odmítl zapnout.
  • Jestliže chcete zajistit co nejdelší životnost baterie, udržujte ji stále nabitou
  • Nejlepším způsobem, jak se postarat o baterii v robotickém vysavači Xiaomi Roborock S5 Max, je nechat jej nabíjet automaticky, tedy vždy jej odnést do patra, ve kterém má svou domovskou stanici. Vysavač si sám řídí vybíjení, čištění a opětovné nabíjení baterie. A samozřejmě, že při manuálním přerušení procesu nabíjení se naruší i udržovací péče o baterii.
  • Pokud robotický vysavač odnesete během vysávání do nabíjecí stanice, protože si budete myslet, že už potřebuje nabít, přerušíte cyklus vysávání a vysavač si nebude pamatovat, kde je dokovací stanice.

Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/gearbest-com

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.