Jak zachránit své AirPods po kontaktu s vodou?

1

Bezdrátová sluchátka jsou skvělým vynálezem, jsou pohodlná a snadno se používají. Ale mají spousty nedostatků. Jedním z nich je absence voděodolnosti nebo vodotěsnosti. Jenže ono se občas stane, že zmokneme víc, než je úměrná hladina, kterou sluchátka ještě tolerují, případně nám spadnou někam, kde je mokro. Co tedy dělat, když se vaše bluetooth sluchátka dostanou do kontaktu s vodou?

AirPods
Airpods

Jak opravit poškozená sluchátka?

Zde je pro vás jednoduchý návod, co dělat, když se na sluchátka dostane více vody, než sama snesou.

Apple AirPods 2019

  1. Pokud vám sluchátka spadla do vody spolu s přenosným pouzdrem, ve které jsou a nabíjejí se, je důležité vytáhnout je a otřít jak krabičku, tak i sluchátka, pokud na nich vodu zpozorujete. Nejlépe dobře savou utěrkou. Papírové kapesníky nepožívejte, celkem snadno se s nimi povrch sluchátek poškrábe.
  2. Následně sluchátka i otevřené pouzdro dejte na dobře větrané místo. Vyhýbejte se sušení fénem, protože teplý vzduch by je mohl poškodit. To samé platí o umístění na radiátor. Sluchátka však rozhodně nevracejte do nabíjecí krabičky, dokud není vše perfektně suché.
  3. Po pár hodinách vložte jak sluchátka, tak i krabičku do sáčku, do kterého přidáte i něco, co přirozeně saje vodu, typicky je to například rýže. Na trhu najdete i různé výrobky, které pracují na bázi přirozeného vysoušení a postarají se o dokonalé dosušení vnitřní vlhkosti.
  4. Sluchátka by už následně měla pracovat dobře.
  5. Pokud se ale stane, že sluchátka nefungují, rozhodně je vezměte do odborného servisu, kde je prohlédnou detailněji.

Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/alza-cz

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.