Jak vykouzlit vánoční atmosféru

0

Vánoce se na vás valí ze všech stran, ale vy ještě kvůli všemu tomu shonu necítíte tu pravou vánoční náladu? V tom případě se rozhodně nenechte vystresovat a nejdříve si vykouzlete vánoční atmosféru u vás doma pěkně v pohodě a bez stresu.

Cukroví během chvilky
Nestíháte péct nebo máte pocit, že máte napečeno málo druhů cukroví? Snadným řešením je nepečené cukroví, které zvládnete za chvilku. Sázkou na jistotu jsou vosí hnízda, kokosové kuličky, čokoládové lanýže, rumové koule a mnoho dalších klasických i modernějších receptů. V případě nepečeného cukroví si dejte záležet na servírování, ideální jsou papírové košíčky s vánočním motivem, které pečlivě vyskládejte na stylový patrový podnos. Výsledek bude rozhodně stát za to!

Příjemná vůně Vánoc
V sychravém počasí není nic příjemnějšího než si vychutnat vánoční pohodu v teple domova provoněného typicky vánoční vůní. Pokud jste ještě nevyzkoušeli difuzér, pak nastala ta nejvhodnější doba. Osvědčenou klasikou je aromalampa, do které jednak můžete koupit vonné vosky, ale i vonné oleje. Záleží na vás, čemu dáváte přednost. Výběr vůní je opravdu široký, o Vánocích sáhněte po skořici, vanilce, pomeranči, jasmínu, lesní vůni apod.

Stylové vánoční dekorace
Zdobením bytu a rozmisťováním světýlek nemusíte trávit hodiny. Stačí pár vhodně zvolených dekorací, které se postarají o příjemnou vánoční atmosféru. Například pár větviček jmelí nebo dekoračních větviček, nějaký ten zvoneček apod. Nesmí však chybět ani svíčky nejrůznějších tvarů a barev, které nejen k Vánocům, ale k zimě celkově neodmyslitelně patří.

Nádherně prostřený slavnostní stůl
Nepotrpíte si příliš na slavnostní prostírání? O Vánocích by však byla škoda nevěnovat trochu pozornosti i vašemu stolu. Za pomoci pár drobností jej během chvilky převléknete do vánočního hávu. Stačí kus dekorační organzy, kterou jen jednoduše naaranžujete, ale která působí velmi slavnostně a elegantně. K tomu pár drobností pro dekoraci jako jsou například smrkové větvičky nebo svíčky. Nezapomeňte na barevně ladící ubrousky. Pokud hostíte celou rodinu, vyrobte i jmenovky z pěkného barevného kartonu. Co se týče barevných kombinací, nejvhodnější je samozřejmě bílá se zlatou, červenou či stříbrnou, ale bát se nemusíte ani jiných barev, například fialové či modré. Pokuste se prostřený stůl sladit s výzdobou vašeho bytu a barvami ozdob na vánočním stromku.

Rada na závěr
Nestresujte se tím, že nestíháte dokonale vygruntovat, nazdobit byt a napéct aspoň deset druhů cukroví. Raději něco oželte, vaše rodina dá jistě přednost pohodě před vyleštěnými okny a horami cukroví, které už stejně nebude chtít nikdo ani vidět.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/butlers-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/tchibo-cz

O autorovi

Zajímá se módu, cestování, vaření, zdravý životní styl a vše, co k tomu patří. Na našem blogu vám přináší zaručené tipy na aktuální trendy, kosmetické novinky, nejrůznější vychytávky do domácnosti, nápady na výlety a mnoho dalšího.