Jak vyčistit LCD nebo LED displej?

0

Displej z tekutých krystalů LCD (Liquid Crystal Displej) nebo displej s označením LED (Led Emitting Diode) absorbuje za jistou dobu hodně prachu, způsobuje to zejména elektrostatika okolo něj.  Dělá to zejména po vypnutí. Tehdy si člověk může všimnout i všech menších skvrn, jako jsou například skvrny od vody, na které se nalepil prach. U dotykových displejů je jejich zanášení ještě mnohem horší.

Jenže při čištění je nutné si dávat pozor, prootže povrch je celkem křehký, měkky. A prach se umí chovat jako brusný papír. To zejména v létě, kdy se hodně větrá a zvenčí naletují třeba jemné částečky písku. Ale nic není neřešitelné: tady je návod, jak správně čistit displej z tekutých krystalů či LED displej, aniž jste je poškodili. Nebojte, náročné to není, stačí dodržet čtyři kroky.

Jak vyčistit LCD nebo LED displej
Jak vyčistit LCD nebo LED displej

Krok 1: Displej nejprve vypněte a následně odpojte od elektrické energie, ale odpojte i všechny ostatní kabely.

Krok 2: Přemístěte monitor na místo s lepším přirozeným světlem, to abyste viděli, jak se vám daří prach sundávat. To samozřejmě vede k lepšímu a efektivnějšímu čištění, ovšem i k nulovému poškození povrchu.

Krok 3: Monitor, který nebyl zanesen žádnou špínou, ale pouze prachem, nepotřebuje žádné speciální přípravky. Stačí jej napřed opatrně vysát, pak vzít hadřík z měkkých vláken a vodu. Při čištění můžete použít čistou bavlněnou látku, ale i mikrovlákno. Namočeným hadříkem jednoduše otřete zbylý nevysátý prach na obrazovce. Při stírání se doporučuje otírat jedním směrem, čistě kvůli výsledku. Hadřík pravidelně máchejte.

Krok 4: Po vyčištění obrazovky mokrým hadříkem můžete leštit povrch jemným mikrovláknem. A je v podstatě hotovo.

Nikdy nepoužívejte tvrdé látky nebo dokonce papírové ubrousky, ani ty vlhčené. Nikdy nesmíte použít ani čisticí roztok obsahující alkohol nebo aceton, mohli byste nenávratně poškodit povrch monitoru.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/kasa-cz

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.