Jak vybrat žehličky na vlasy?

0

Žehličky na vlasy patří k nejoblíbenějším dámským doplňkům pro styling vlasů. Dokonce jsou více populárnější od doby, kdy se zjistilo, že i s žehličkou na vlasy dokážete vytvořit krásné vlnky, není už tedy potřeba vlastnit kulmu. Není ale žádným překvapením, že upravování vlasů za pomoci tepla, tedy žehlení či kulmování, našim vlasům zrovna dvakrát neprospívá. Zvlášť pokud se tomu tak děje pravidelně. Pro všechny slečny tedy platí, i při výběru žehličky buďte pozorní.

Dnes v obchodech i na internetu nalezneme nespočet výrobků od nejrůznějších značek. Cenová relace se může od pár stovek pohybovat až k několika tisícům. Nejzlatějším pravidlem je sahat po ověřených značkách a rozhodně se vyhnout neznámým výrobcům, jejichž žehličky můžete koupit  třeba i v supermarketu. Samozřejmě pokud žehličku používáte jednou do roka, rozhodně nepotřebujete investovat tisíce do profesionálních značek, toto pravidlo platí spíše pro skupinu, která si vlasy žehlí každý den.

Velmi důležitý parametr, na který se při výběru žehličky koukáme, je povrch destiček. Nejčastěji se setkáte s keramickým, teflonovým a turmalínovým povrchem, za kvalitní se ale považuje kombinace několika vrstev různých materiálů. Podle svých potřeb zvolíte velikost destiček. Úzké slouží pro vlnky, široké pro rovnání. Ideální tedy je sáhnout po zlaté střední cestě a můžete vytvářet oboje. Pokud stojíte o opravdu krásné, lesklé a hladké vlasy, vyplatí se investovat do žehliček, které jsou běžně používány profesionálními kadeřníky, nebojte se s nimi tedy poradit. Některé destičky jsou dále doplněny o keratin či jiné pomocníky, nenechte se zase tolik zlákat, trvanlivost totiž většinou stejně není taková, jakou byste čekali. Nicméně je to další příjemný bonus, se kterým se na trhu setkáte.

Dalšími parametry pro vás bude možnost navolení teploty, abyste vlasy zbytečně nepřehřívali, rychlost zahřání, která může být od pár sekund až po minuty a displej, který ukazuje teplotu. Zvláště slečnám s dlouhými nebo hustými vlasy doporučuji nejprve vyzkoušet, jak se jim žehlička drží. V neposlední řadě se v obchodech setkáte i se sety, které kromě klasických hladkých destiček nabízejí i různé vroubkaté destičky pro krepatění. Pokud o tuto možnost stojíte, bránit vám nebudu, nicméně dle mého názoru je lepší vybírat žehličky, které se opravdu jen soustředí a kvalitní vyžehlení.

Kvalita žehličky je samozřejmě ovlivněna i vašim používáním. Vlasy si nežehlete mokré a nalakované. To jsou dva faktory, které ničí povrch a žehličce ani vašim vlasům neprospívají. Stejně tak se vyplatí sáhnou po nějaké ochraně pro vlasy před teplem.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/krasa-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/kasa-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/rozbaleno-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/eproton-cz

O autorovi

Je mi 20 let, momentálně studuji v zahraničí obor cestovní ruch. Ve volném čase fotografuji, sportuji a píši články. Nejvíce mě zajímají témata jako sport, zdravý životní styl, móda a design.