Jak vybrat pračku, pneumatiky, tablet nebo prostě jen čokoládu?

0

Toť otázka! Ale naštěstí na ni existuje poměrně snadná odpověď: Nechme si poradit od lidí, kteří do toho vidí!!!

Že jsme zase v koncích, protože kde vzít lidi, co do toho vidí? No přece ve spotřebitelské organizaci!

V případě České republiky je to organizace dTest, která na svých webových stránkách a ve svém časopise zveřejňuje výsledku testů mnoha typů výrobků.

Objektivní testy (funkčnost, výdrž, účinnost) dělají nezávislé laboratoře, zkušební ústavy (ve spolupráci se zahraničními spotřebitelskými organizacemi – tím se testování ve výsledku zlevní).

Subjektivní testy (hodnocení chuti, vůně, pohodlnosti atd.) dělají hodnotitelé, kterých je vždy větší množství a jejichž verdikty se zprůměrují.

Organizace dTest spolupracuje také s mnoha evropskými i mimoevropskými spotřebitelskými organizacemi, má proto k dispozici přístupy do velkého množství databází a může zveřejňovat zejména varování před nebezpečnými výrobky zachycenými kdekoliv v Evropě i jinde.

Tento výrobek zvolili v dTestu za maskota nebezpečných výrobků

Tento výrobek zvolili v dTestu za maskota nebezpečných výrobků

Co vlastně je dTest? Je to nezisková organizace, která je financovaná zejména z předplatného. Část činnosti této spotřebitelské organizace je hrazena z veřejných rozpočtů formou dotací.

dTest na svých stránkách doslovně deklaruje: „Nepřijímáme žádné reklamní zakázky a výrobci na nás tudíž nemohou vyvíjet tlak v podobě hrozby ukončení inzerce. Jediné zájmy, které otevřeně hájíme, jsou zájmy spotřebitelů.“ Proto nemusíme mít strach, že by výsledky testů byly produktem nějaké reklamní zakázky.

Pokud se staneme předplatiteli dTestu, získáme nejen přístup do databáze výsledků, ale i do databáze nebezpečných výrobků, katalogu přídatných látek, databáze advokátů a soudních znalců, navíc i možnost porovnat si nabízené mobilní tarify či dodávky energií, a to ve srovnávačích a kalkulačkách.

Mobilní tarify můžeme jednoduše porovnat vnezmanipulovaném srovnávači

Mobilní tarify můžeme jednoduše porovnat v nezmanipulovaném srovnávači

dTest nabízí i bezplatné poradenské služby, informační brožury, pomoc při mimosoudním řešení sporů s obchodníky na webu vasestiznosti.cz (tato služba není vázána na předplatné) a také třeba pravidelné kurzy a online semináře pro podnikatele, aby více poznali práva a povinnosti svoje a práva a povinnosti spotřebitelů, a tím se vyhnuli případným konfliktům se svými zákazníky pramenícím pouze z neznalosti.

Jak vidno, máme si kde nechat poradit. Proto nezoufejme, pravděpodobnost dobrého nákupu je při využití výsledků testů poměrně vysoká! Jen je potřeba vědět, kam se podívat. Investice do předplatného se nám bohatě vrátí v podobě dobrých nákupů.

Říjnové číslo časopisu dTest přMléčné čokolády prodávané v Česku jsou nekvalitní. Všechny testované.

Mléčné čokolády prodávané v Česku jsou nekvalitní. Všechny testované.

Díky dTestu u nás teď už víme, že mléčné čokolády na českém trhu nedosáhly na více než 64% předpokládané kvality. A to ani Lindt čokoláda (určená pro český trh). No, to si pak člověk rozmyslí, jestli po ní vůbec sáhne…


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/dtest-cz

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.