Jak vybrat padnoucí velikost náramku pro nákup v eshopu? A jak se o ně pak starat?

0

Máte rádi, když si k outfitu přidáte náramek. Nebo dokonce nosíte oblíbené náramky stále na ruce. Chcete náramek nebo náramky pořídit svým blízkým a váháte, zda to zvládnout přes eshop jako překvapení. Máme pro vás mnoho tipů, co udělat proto, abyste vybrali správně. A k tomu i pokyny, jak se o náramky starat, aby dlouho vydržely jako nové.

Proč je nutná správná velikost?

Je to stejné jako s oblečením. Náramek je něco, co musí padnout. Musí být natolik pohodlný, aby byl dostatečně volný, ale také aby z ruky nesjížděl. Pokud koupíte příliš malou velikost, bude pro vás nebo pro obdarovaného člověka nošení náramku nepohodlné, proto i nepříjemné. Náramek vás může tahat a škrtit. Ale zároveň se náramek díky příliš těsnému kontaktu s kůží či oblečením rychle onosí. Takže se i zkrátí jeho životnost. A to je to poslední, o co stojíme.  

Náramek, jako každý jiný šperk, má být přirozenou součástí vašeho outfitu a neměl by vás ani toho, koho jste náramkem obdarovali, vůbec obtěžovat. Naopak, měl by se stát žádanou součástí života a vašeho vzhledu. Proto vás nesmí ani stahovat a omezovat v pohybu, ale ani padat z ruky, kdykoliv ji spustíte dolů.

Jak se tedy rozhodnout o velikosti náramku?

Logicky tak, že si změříte obvod toho zápěstí, na kterém budete chtít náramek nosit. Pokud vybíráte náramek pro někoho blízkého, budete to muset zvládnout i u něj. Nespoléhejte se na pouhý odhad velikosti, mohli byste se minout a výsledek by nepotěšil nikoho.

Nejjednodušší měření je pomocí krejčovského metru, který nastavíte na zápěstí tak, aby vás nijak neškrtil, ale ani nebyl příliš volný. Prostě metr na zápěstí nastavíte tak, jak byste chtěli mít váš nový náramek. A jen odečtete změřený obvod zápěstí.

Jestliže zrovna nemáte k dispozici krejčovský metr, pomůže i provázek nebo proužek papíru a pravítko. Provázek či papír nasaďte na zápěstí do kýžené velikosti náramku, vyznačte si, kam sahal konec provázku či proužku papíru a pak naměřený obvod jen změřte pomocí pravítka.

V každém eshopu, kde se prodávají i náramky, by měli mít uvedeno, jaké jsou v nabídce velikosti a jaký obvod zápěstí odpovídá které z velikostí.

Kontaktovat eshop se vyplatí

Může se ale stát, že naměřená hodnota v nabízených velikostech není. Buď se trefíte někam mezi, nebo máte zápěstí příliš úzké, případně příliš objemné. Co potom?

Nejjednodušší řešení je v podobě kontaktování eshopu. Tam, kde to s kvalitními službami svým zákazníkům myslí vážně, vám buď poradí, nebo dokonce upraví podle vaší míry. Ano, i to je možné, ale většinou pouze u těch eshopů, které jsou napojeny přímo na výrobce náramků.

Proč pořizovat náramek raději přímo od výrobce?

Jeden z důvodů už jsme uvedli – je tu možnost nastavení náramku přímo na požadovanou velikost, ať je jakkoliv atypická. Pak ale přichází (může a nemusí) na řadu i řada dalších výhod, jakými jsou například záruční i pozáruční služby, které oceníte hlavně u těch náramků, do kterých jste investovali vyšší částky.

Když totiž například zničíte kousek náramku (stát se prostě může cokoliv), nebudete se s ním muset rozloučit. Výrobce prostě dovyrobí zničenou část, vy zaplatíte jen část ceny nového náramku a máte vyřešeno.

Jak se o náramky starat, aby vydržely dlouho krásné a jako nové?

Náramek je stále v kontaktu s kůží, stále se šoupe o oblečení, působí na něj povětrnostní vlivy, protože ruce máme většinu roku volně, bez rukavic. Náramky jsou velmi vytíženými šperky, co se týká nošení, obrušování a také zanášení mastnotou, prachem a dalšími částečkami.

Takže pokud chcete mít ze svého náramku či náramků potěšení co nejdéle, je nutno se o něj nebo o ně co nejlépe starat. V čem tkví správná péče?

Začněme doporučeními při nošení náramků

Není vhodné je mít na sobě při těžkých pracích a sportovních aktivitách, kdy se mohou snadno poškodit jak jednotlivé části náramků, tak vlastně i jejich celý povrch.

Když budete náramek odkládat, dejte jej do pytlíčku, který jistě byl k náramku při jeho koupi přiložen. Anebo do krabičky s měkkou výstelkou. Teprve v tomto obalu ho dejte do kabelky, batohu, tašky, či kamkoliv, kde jej zrovna potřebujete mít.

A co čištění a skladování?

Co se týká čištění náramků, tak nepoužívejte na čištění chemii ani žádné jiné přípravky. Kameny a kovy v náramku byste měli otřít vždy jen jemným hadříkem, který můžete jemně namočit do přípravku na nádobí. Ale opravdu jen jemně.

Náramkům nesvědčí vlhkost. Takže když se jdete sprchovat, když vás čeká větší zátěž nebo když jdete plavat, dolů s nimi. A i když si pořídíte náramek na elastickém lanku, nepočítejte s tím, že časem povolilo o jednu nebo více velikostí. Náramek se mírně vytáhne, ale určitě ne o celou velikost (teď mluvíme o kvalitních náramcích). Takže si nekupujte náramek příliš těsný.

Náramky skladujte samostatně, ne společně s ostatními šperky. Jinak by se mohly zamotat nebo dokonce poškrábat, až s nimi budete manipulovat a z krabičky s ostatními šperky je vyndávat ven.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/lavaliere-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/timestore-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/sperky-cz

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.