Jak vybrat nábytek do bytu?

0

Pravé teplo domova vytvoří stylový nábytek. Souhlasíte s tím? Kdo by nechtěl mít dokonale vybavené pokoje. Jak si ovšem vytvořit místo, které by splňovalo všechny náročné požadavky moderního a pohodlného bydlení? Kde chybí fantazie, smysl pro praktičnost a představivost, pomohou rady bytového architekta.

Sedací soupravy na míru požadavkům

V dnešní době lze pořídit kvalitní sedací soupravy za dostupné ceny. Myslete na to, že patří sedací souprava k nejčastěji využívaným kusům vybavení domu. Před jejím výběrem si položte otázku, zda bude určena pouze k relaxaci či také ke spánku. V obou případech musí splňovat funkci pohodlí při sezení i ležení. Myslete také na stabilitu, konstrukční pevnost a kvalitu potahu. Rozhodnete se pro oblíbené mikrovlákno, mikroplyš, ekokůži anebo přírodní materiál, pravou kůži? Všechny varianty se pyšní dlouhou životností, snadnou údržbou a jsou příjemné na omak. Pozor si dejte na potahy z bavlny, oceníte jejich nízkou pořizovací cenu, ale ztroskotáte na velmi krátké životnosti.

Kdo má stůl a židli, ten bydlí

Stůl a židli využijete nejčastěji v jídelně, ale i v kuchyni. Do velkých prostor umístěte raději oválné tvary. Do menších pokojů dejte rozkládací stoly. Při výběru židle nehleďte jen na její design a půvaby, ale hlavně na stabilitu a kvalitu zpracování. Pohleďte na rozteč nohou, materiál i její barvu, ať vám to doma pěkně ladí! Inspirujte se bytovými doplňky.

Obývací pokoj, místo setkání rodiny

Nejčastějším vybavením obývacího pokoje jsou stěny, vitríny, vestavěné skříně a konferenční stoly. Zde si položte otázku, zda preferujete kvalitnější nábytek z masivu anebo se spokojíte s nábytkem z dýhy. V každém případě myslete na detaily, kovové úchyty, osvětlení a kvalitu otevíracích mechanismů. Při výběru zohledněte také stabilitu nábytku a jeho kvalitní zpracování. Vybavení do obývacího pokoje nekupujete každý den. Nebojte se investovat!

Výběr kuchyňské linky je oříšek

Před koupí kuchyňské linky se zamyslete nad její barvou a materiálem, ze kterého bude vyrobena. Dbejte na dostatek skříněk, poliček a zásuvek. Velkou pozornost věnujte mycímu koutu a pracovní desce. Řiďte se heslem mít vše po ruce. Pracovní prostor vytvořte v rytmu lednička, mycí kout, pracovní deska a sporák. Moderní vzhled a komfort slibují kuchyňské linky ve tvaru dvou rovnoběžných linek. Pokud máte ovšem málo prostoru, musíte se spokojit s kuchyní ve tvaru L. Také zde se podívejte na detaily, kování, dokončení povrchových úprav a materiály. V neposlední řadě se zaměřte na osvětlení, vestavěné doplňky, přístroje a samozřejmě cenu!

 

 


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/bonami-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/eproton-cz
www.butlers.cz/Nabytek/Sedaci-nabytek/Pohovky/
www.kuponovnik.cz/obchod/tescoma-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/euronova-shop-cz

 

O autorovi

Před každým nákupem se informujte o kvalitě, ceně i vzhledu zboží. Ráda vám poradím a podrobným popisem přiblížím vyhlédnutý kočárek pro miminko, hračku pro dítě, oblečení na večírek, značkovou kosmetiku či pobytový zájezd do ciziny.