Jak udělat z vašeho chytrého náramku Xiaomi Mi Band 4 dálkovou spoušť fotoaparátu?

1

Nejpopulárnějším chytrým náramkem roku 2019 bezpochyby byl Xiaomi Mi Band 4. Dostal do vínku spoustu pokročilých funkcí, barevný displej, ale přitom zůstal cenově dostupným. Může posloužit nejen jako fitness tracker, ale též coby dálkový ovladač Bluetooh zařízení ve svém okolí, mobil nevyjímaje. A tak si náramkem můžete ovládat hudbu v mobilu nebo třeba i spoušť fotoaparátu. Akorát to není zabudováno přímo do náramku, musíte si stáhnout aplikaci třetí strany, která vám s tímhle procesem pomůže. Jak na to?

MiBand náramek Alza.cz

Kterou aplikaci stáhnout, abyste mohli použít Xiaomi Mi Band 4 jako dálkový ovladač spouště?

Mi Band Selfie, někdy též nazývanou Mi Band 2/3/4 & Amazfit Selfie APP. To je aplikace, která vám pomůže přetvořit váš Xiaomi Mi Band 4 na dálkovou spoušť fotoaparátu v mobilu. Jak postupovat?

MiBand4
MiBand4

Krok 1: Začnete tím, že si stáhnete Mi Band Selfie z Google Play. Je to aplikace zcela zdarma a komunikuje s posledními třemi verzemi náramku, tedy Xiaomi Mi Band 2, 3 i 4. Jedinou smutnou zprávou je fakt, že aplikace je určena pouze Android telefonům.

Krok 2:Propojte aplikaci Mi Band Selfie s vaším telefonem tak, že použijete Bluetooth adresu vašeho Mi Band 4 (nebo 2 nebo 3). Tuto adresu najdete v aplikaci MiFit, kterou propojujete náramek s telefonem. Konkrétně je v profilu – váš Mi Band – pak jen sjedete na konec stránky a dáte „kopírovat Bluetooth adresu“.

Krok 3: Pak se vraťte do Mi Band Selfie App a vložte se zkopírovanou Bluetooth adresu, dáte ji hned vedle políčka MAC. Tím se aplikace může propojit s náramkem i vaším telefonem.

Krok 4: Poté klikněte na Connect, váš Mi Band by měl zavibrovat na potvrzení toho, že spojení proběhlo. Možná zobrazí notifikaci s potvrzením o spojení.

MiBand4
MiBand4

Krok 5: Aplikace Mi Band Selfie v sobě však nemá zabudovanou kameru. A tak si ještě musíte stáhnout další aplikaci třetích stran, která je určena k focení. S aplikací Mi Band Selfie se dají propojit celkem čtyři fotící aplikace, a to jsou:

Po instalaci kterékoli z těchto fotících aplikací ji stačí jen spustit. A pak už můžete kliknout na Mi Band 4 a posunout se do hudební funkce. Tam uvidíte upozornění na aplikaci Fotoaparát. Automaticky je nastaveno, že když kliknete na tlačítko Mi Band, stiskne se závěrka ve fotící aplikaci, která ovládá fotoaparát ve vašem mobilu.

MiBand4
MiBand4

Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/alza-cz

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.