Jak správně vyčistit automobil

0

Stejně tak jako pravidelně uklízíte u sebe doma, určitou pozornost si zaslouží i interiér vašeho automobilu. I přesto, že se vám to zdá zbytečné, protože žádný nepořádek nevidíte, zvláště v sedačkách se usazuje prach a bakterie, které vám mohou uškodit i zdravotně. Právě proto je dobré věnovat se čas od času úklidu. Zaplatit si můžete profesionální čištění, ale zvládnete to i sami. S chytrými radami a triky odborníků a několika šikovnými pomocníky to budete mít raz dva.

Před hlavním úklidem
Ještě než vůbec začnete se samotným úklidem, vyndejte z vozu všechny věci, které by mohly překážet. Vykliďte veškeré kapsy, sundejte vše ze sedaček a také vyndejte koberečky, které jsou pod sedačkami a někdy i v kufru. Vysajte je, případně gumové části umyjte vodou. Pokud s čištěním nemáte velkou zkušenost, podívejte se nejprve do manuálu od výrobce auta, jaké přípravky je možné využít.

Čištění 
Prvním krokem je utření všech částí, kterým nevadí voda. Jedná se například o mezi-dveřní prostory či prostor kufru. Další fází je kompletní vyluxování celého vnitřku auta. Snažte se dostat i do málo dostupných míst, právě tam bývá největší nával prachu či jiného nepořádku.

Pak na řadu přichází čištění sedaček, které je většinou kámen úrazu. Velmi důležité je zjistit povrch sedaček, abyste zvolili správný přípravek. Velmi oblíbený je pěnový přípravek, který lze použít na všechny druhy tkaniny. Jeho aplikace je velmi jednoduchá, stačí rovnoměrně nastříkat na povrch, nechat působit a poté už jen setřít hadříkem. Pokud použijete přípravek ve spreji, jemně vetřete do tkaniny a poté zbytky odstraňte kartáčem. Stejně tak použijte přípravek i k čištění stropů a kufru. Většina přípravků slibuje kromě dokonalého vyčištění i oživení barvy a vitality materiálu.

Pokud máte kožený povrch sedaček, doporučuje se zvolit přímo přípravek na kůži, který ji ošetří a zároveň posílí a zabrání viditelnostem opotřebení. Ať už zvolíte jakýkoli prostředek, vždy jeho aplikaci vyzkoušejte na malém, nejlépe skrytém místě, abyste se přesvědčili, že nedojde k žádnému poškození.

V neposlední řadě nezapomeňte ani na plastové části vozu jako je například palubní deska. Nejprve ji jemně otřete navlhčeným hadříkem, abyste setřeli veškeré nečistoty. Poté zvolte přípravek přímo určený k čištění palubní desky, který chrání, leští a obnovuje povrchy plastů. Koupit si můžete i šikovné sady, které obsahují i čistič skla, na která bychom také neměli zapomenout.

Nakonec už snad jen navoňte interiér, abyste docílili kompletního pocitu čistoty a svěžesti. Použít můžete například pohlcovač pachů.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/berslevu-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/amazon-com
www.kuponovnik.cz/obchod/vltava-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/kasa-cz

O autorovi

Je mi 20 let, momentálně studuji v zahraničí obor cestovní ruch. Ve volném čase fotografuji, sportuji a píši články. Nejvíce mě zajímají témata jako sport, zdravý životní styl, móda a design.