Jak spárovat vodotěsné hodinky Amazfit Stratos s vaším Android nebo iOS (Apple) telefonem?

0

Chytré a hlavně vodotěsné hodinky Amazfit Stratos, které můžete používat pro záznam a sledování tréninků plavání, vyžadují pro svou funkčnost, aby byly nejprve spárovány s chytrým telefonem nebo s tabletem, tedy se zařízením, které jede na Android nebo iOS operačním systému. Pokud jste doposud nepárovali, poradíme, jak na to.

Amazfit App

Nejprve je nutné si stáhnout aplikaci Amazfit App, kterou najdete v Google Play pro Androidy nebo v App Store pro Apple telefony. Je vždy zdarma. Pak si v aplikaci založíte svůj účet (registrujete se), nakonec se ke svému novému účtu přihlásíte.

hodinky Amazfit Stratos
hodinky Amazfit Stratos

Párování

A pak už následuje samotné párování, které vyžaduje, abyste měli hodinky Amazfit Stratos co nejblíže vašemu telefonu a raději s nimi nepohybujte, aby Bluetooth signál byl pro párování stabilní. Máte dvě možnosti, jak postupovat.

První možnost: Otevřete v aplikaci „Profile – My devices – Watch – Amazfit Stratos“ a telefon začne vyhledávat ve svém okolí právě zařízení Amazfit Stratos a najde samozřejmě to vaše, ihned se s ním spáruje. Na hodinkách pak musíte odkliknout prstem fajfku, že s párováním souhlasíte.

hodinky Amazfit Stratos
hodinky Amazfit Stratos

Druhá možnost: naskenovat QR kód. Ano, hodinky Amazfit Stratos se dají spárovat i naskenováním QR kódu, který jev hodinkách, v nabídce hodinek na něj kliknete a on se zobrazí. Aplikace jej sama naskenuje, pokud máte čtečku QR kódů. Pokud nemáte, můžete ručně naťukat číslo nebo si čtečku QR kódů stáhnout jako aplikaci.

Po spárování

Po spárování se hodinky většinou upgradují, protože od doby, než přišly od výrobce k vám, většinou vydal výrobce aktualizace jejich systému. Takže je opět nutné nechat hodinky vedle mobilu a nehýbat s ničím. Trpělivě vyčkejte, než se upgrade nebo aktualizace dokončí.

Pak už jsou hodinky plně funkční a k dispozici, jejich ovládání zjistíte jednak v návodu, jednak klasicky pokus-omyl. V podstatě na nich není co pokazit, takže experimentů v menu se obávat nemusíte.

hodinky Amazfit Stratos
hodinky Amazfit Stratos

Zrušení párování

Pokud byste potřebovali hodinky odpárovat, tedy zrušit aktuální párování, tak jen vstupte do aplikace Amazfit App a tam najeďte na Profile – My devices – Watch – Amazfit Stratos“, potáhněte prstem nahoru a pak klikněte na „Unpair“, tedy odpárovat. To je vše.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/patro-cz

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.