Jak sledovat čas strávený na iPhonu?

0

Závislost na telefonu, iPhone nevyjímaje, je fenoménem dnešní doby. Aplikace, které se pro telefony vyvíjejí, jsou navrhovány tak, aby sice na jedné straně přinesly výhody a užitek v podobě stimulace mozku, pomoci se získáváním informací, usnadnění mnoha běžných záležitostí, ale také s cílem vás u telefonu udržet co nejdéle, a tím dostatečně vydělávat na reklamách, kterými jsou takové aplikace protkány. Ve výsledku trávíme na mobilu nebo iPhonu více času, než je zdravo. A co víc, nejsme ochotní se času stráveného s mobilem vzdát – prostě se stáváme závislými.

Kdo chce s tímto problémem něco dělat, může si nainstalovat jinou aplikaci – takovou, co bude sledovat čas strávený u obrazovky mobilu.

Screen Time od Apple

Společnost Apple vyvinula aplikaci Screen Time, která svým uživatelům umožní efektivně monitorovat a spravovat čas strávený s mobilem v ruce. Nejen s mobilem, nutno dodat. Aplikace je určena totiž jak při iPhone, tak pro iPod nebo iPad.

Jak sledovat čas strávený na iPhonu?

Aplikace vytváří graf času. A vy si tak můžete upravit váš osobní čas strávený na těchto zařízeních. Neustále totiž budete mít přehled o časových údajích. Do stráveného času se zaznamená každá použitá aplikace zvlášť, takže krásně uvidíte, kde jste promrhali nejvíc toho nejcennějšího, co v životě máme – času. Díky přehledům a nastaveným upozorněním se vám při troše dobré vůle může podařit snížit vaši elektronickou časovou zátěž.

Aplikace je vhodná pro monitorování dětí

Zejména u dětí je často potřeba omezit jejich pobyt na elektronických zařízeních. Větší děti už bývají častěji doma samy, a tak nemáme možnost sledovat, kolik času na telefonu nebo jiném zařízení tráví. Aplikace Screen Time pomůže rodičům řídit jejich čas strávený s telefonem a vyhnout se tak velkým problémům se závislostí.

Jak sledovat čas strávený na iPhonu?

Jednoduché nastavení

Aplikace Screen Time se dá nastavit velmi snadno. A pokud ji chcete použít v telefonu vašeho dítěte, je potřeba rodinné sdílení přístupu do telefonu vašeho potomka. Ani zde nejde o nic složitého, vše nastavíte v nastavení vašich telefonů nebo nainstalováním aplikace typu Family Link.

Týdenní přehled

Podle psychologů je doba strávená s mobilem v ruce, která je ještě v normě, asi tři hodiny pro dospělého člověka. A to v případě, že během této doby střídáme činnosti, tedy nejen hrajeme hry, ale také udržujeme kontakt s kamarády, sledujeme dění ve světě, v lepším případě pracujeme.

Delší čas s mobilem v ruce už může způsobit psychické změny u každého z nás. Aplikace na sledování času stráveného u mobilu se dá nastavit tak, abyste mohli sledovat rozložení času na mobilu i týden zpětně.

Jak sledovat čas strávený na iPhonu?

Filtry pro děti

Screen Time umožní nastavit dětem filtry pro jednotlivé aplikace. Některé jim nepovolí vůbec spustit, jiné jen za velmi přísných podmínek, další zase jen na omezenou dobu. O pohybu vašeho dítěte v mobilu pak budete dostávat denní reporty, pomocí kterých vyhodnotíte, jak na tom dítě je, zda využije celou povolenou časovou kapacitu nebo zda se jeho závislost na telefonu snižuje.

Jde o jeden z nejúčinnějších rodičovských nástrojů moderní doby pro kontrolu činnosti dětí. A vzhledem k devastujícímu vlivu telefonů na děti a jejich psychiku je nejvyšší čas ji začít využívat.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/kimgroup-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/okay-cz

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.