Jak si změnit heslo na Wi-Fi?

1

V současné karanténě a období koronakrize, kdy jsme všichni z řádění nového viru Covid-19 velmi nervózní a také lační po informacích, jsme též všichni online. Na internetu býváme zejména doma nebo u svého zaměstnavatele, ve své firmě, jinými slovy nejčastěji na Wi-Fi. Operátoři sice nyní nabízejí data za minimální poplatek, i tak se ale většina z nás spoléhá právě na Wi-Fi. Tím samozřejmě rostou i bezpečnostní rizika, zejména u domácích sítí, které ne vždy bývají dostatečně zaheslovány.

Jak si změnit heslo na své WI-Fi, aby byla bezpečnější, jinými slovy, jak změnit heslo na vašem routeru?

Jak změnit heslo na routeru?

Změna hesla na routeru vyžaduje několik základních kroků, ale složité nejsou, stačí následovat instrukce:

Krok 1. Otevřete prohlížeč, zadejte do adresového řádku 192.168.1.1 nebo 192.168.0.1  (jde o defaultní adresu routeru – každého routeru). To výs dostane do dialogového okna přihlášení se k vašemu routeru

Krok 2: Přihlaste se buď základními přihlašovacími údaji (pokud jste si heslo routeru ještě nikdy neměnili), nebo těmi vašemi. Výchozí nastavená bývají admin/admin.

Krok 3. V menu vlevo vyberte nastavení bezdrátové sítě a zabezpečení bezdrátové sítě – osobní. Pokud bude menu v angličtině, bude vypadat následovně: Wireless – Wireless Security – WPA/WPA2 – Personal (Recommended) – Password.

Krok 4: Změňte heslo na nové a hlavně si ho poznamenejte!

routery

Jak změnit heslo virtuální Wi-Fi pro Windows 7/8?

Pokud máte zkušenost s virtuálními bezdrátovými sítěmi, pak víte, že Win7 / Win8 s virtuálními bezdrátovými sítěmi mohou otevírat bezdrátové hotspoty, jako je například program Rubik ‚s cube. Tady stačí jen otevřít bezdrátové sdílení programu, kde uvidíte možnost změny hesla.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/alza-cz

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.