Jak si z mobilu udělat Wi-Fi router?

0

Ne každý Mac nebo Windows notebook má možnost připojení na internet v terénu, tedy pomocí SIM karty a mobilních dat. A jestliže nemáte mobilní internet i s krabičkou přímo od operátora (která se dost nepříjemně tahá s sebou), jste se svým notebookem nebo macbookem ve městě či kdekoliv venku většinou bez připojení k internetu.

To platí i při pobytu u kohokoliv na návštěvě, pokud jej nechcete žádat o heslo na jeho Wi-Fi. Pomoc je v těchto případech však snadná, z mobilu, kde máte data, si snadno uděláte Wi-Fi router! Jak na to? Není to nijak složité.

Jak si z mobilu udělat Wi-Fi router?
Jak si z mobilu udělat Wi-Fi router?

Jak si udělat router z iPhonu?

Pokud chcete, aby se váš iPhon proměnil na Wi-Fo router, je nutné nejdříve sáhnout do nastavení, konkrétně do nastvení internetu a vybrat možnost „sdílet internet“. Zapněte sdílení a z navrhované nabídky, kde bude Wi-Fi, Bleutooth nebo USB. Vybereme možnost Wi-Fi a přesuneme se k počítači.

V počítači (notebooku) půjdeme do internetového připojení, necháme si načíst možné internetové sítě (buď klikem na ikinku Wi-Fi v nabídkové liště nebo přes nastavení – Wi-Fi – dostupné sítě), mezi nimi se objeví i náš telefon, pod tím jménem, kterým jsme do sítě přihlášeni. Jako heslo pro přihlášení poslouží to, které se objeví v menu pro nastavení sdílení internetu v telefonu.

Jak si z mobilu udělat Wi-Fi router?
Jak si z mobilu udělat Wi-Fi router?

Jak si udělat router z Androidu?

U Androidu je nastavení malinko složitější, ale pouze o nutnost udělat více kroků. V Androidu jdeme také do nastavení, zde do položky „Síť a internet“. Klikneme na „Rozšířené“ a dále na nastavení Wi-Fi, v některých Androidech jej naleznete jako „Hotspot a tethering“. Sem kliknete.

Pak už jen dáte zapnout možnost sdílení internetu. Ukáže se vám opět jméno sdílené sítě, kterou jste zapnutím sdílení vytvořili. Opět zde najdete heslo routeru (hotspotu) pro přihlášení z vašeho notebooku nebo macbooku, případně z klasického počítače.

Heslo si musíte nechat zobrazit kliknutím na „zobrazit heslo“, ale můžete si jej i libovolně změnit. Postup nastavení v PC pak zůstává stejný jako v případě routeru vytvořeného z iPhonu.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/mall-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/datart-cz

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.