Jak si vybrat správnou kabelku

0

Kabelka je něco jako nejlepší kamarádka každé správné ženy. Musí být dostatečně velká, aby se do ní vešlo vše, co je potřeba, ale zase ne moc, ať vypadá stále elegantně a dobře. Navíc musí být i praktická po stránce přehlednosti, což většinou bývá dost velký problém u většiny žen.

Vlastnosti správné kabelky

Správná kabelka musí také splňovat účelnost, ladit celkově k outfitu a být i bez vad a po všech stránkách perfektní. A to je někdy problém, všechny tyto vlastnosti skloubit do jedné a tak i mí tu paní dokonalou při všech příležitostech. Když se ale budete při výběru držet základních pravidel, zvolíte ten model, který se vám hodí a který potřebujete.

pravidlo číslo jedna – účel

když nakupujete novou kabelku a pořád se nemůžete rozhodnout, který z nabízených kousků je ten pravý, pak nepřemýšlejte o kabelce jako takové, ale zvolte si účel. Popřemýšlejte o tom, k jakému účelu kabelku potřebujete. Jsou ženy, které nosí často dokumenty a různá skripta a tak potřebují ideální kabelku, která bez úmorného snažení, snadno pohltí takový formát. Proto je dobré, když je kabelka větší, prostornější a bez potíží vhodná pro formát A4.kabelka-blackpink

Naopak zcela opačný účel je v případě výběru kabelky na ples, či podobnou událost, kde se volí psaníčka anebo jiné, malé kabelky pro pár nezbytností. Velká brašna by ke krásným šatům vypadala dost otřesně, nevhodně a celkově by noblesu krásné dámy shodila.

Dalším pravidlem je styl

Při výběru kabelky je zapotřebí se i podívat na kabelku jako takovou a zapřemýšlet o stylu. Jste-li spíše sportovní, akční žena a více než kabátky, nosíte sportovní bundy a namísto lodiček tenisky, pak pro vás bude důležité, aby kabelka byla více sportovní, nebo jednoduchá, úplný opak klasického francouzského stylu. Když ale je elegance vaše druhé „já“ a bez drdolu, lodiček a pouzdrových šatů neuděláte ani krok, vybírejte kabelku se zdobením, na první pohled reprezentativní a noblesní.

Provedení kabelky a velikost

I když na to mnoho žen při výběru ihned nemyslí, je hodně důležité vědět, co od kabelky očekávám. Co má kabelka splňovat, aby vyhověla všem požadavkům. Nejen tedy účel, kam jí nosit, k čemu jí nosit, ale také je to o tom, aby měla třeba boční kapsičku na klíče, nebo byla na zip a ne jen jednoduchý magnet a tak dále. To je potřeba zvážit dost důkladně, protože pak můžete kabelku z těchto důvodů odložit a prostě nenosit jen proto, že má tak zásadní nedostatky, které praktičnosti a využití na denní nošení nevyhovují.psanicko

Když má kabelka správný tvar

Kabelka také může být dostatečně velká, ale bohužel i těžká a tak při plném obsahu bude i dost těžká, nosí se hůře a také to nevypadá dobře. Velikost by tam měla být úměrná požadavkům ženy, často i dost udělá tvar. Pokud je kabelka střihu, jakoby do „véčka“, pak se v ní bude snadněji hledat, než s tou, která je opačného tvaru, tedy že dno je širší a postupně se zužuje. Také pokud má kabelka pevný tvar, pohltí méně obsahu, než stejně velká kabelka, která je přece jen flexibilnější.

Něco jako správný tvar, velikost a ani barva kabelky neexistuje. Je důležité zvážit všechny body a podle toho se pro správný výběr kabelky následně rozhodnout. Kabelka vás, milé dámy, reprezentuje.


Kupóny

https://www.kuponovnik.cz/obchod/bata-cz
https://www.kuponovnik.cz/obchod/i-moda-cz
https://www.kuponovnik.cz/obchod/kabelkovyslon-cz
https://www.kuponovnik.cz/obchod/kabelkyzesveta-cz
https://www.kuponovnik.cz/obchod/modnidoplnky-cz

O autorovi

Autorka článků pro blog.kuponovnik.cz. Mimo psaní článků se zajímá převážně o módu a nekonečný svět krásy a zdraví. Speciálním odvětvím, které ji nenechá chladnou, jsou boty, obzvlášť ty na vysokých podpadcích. V článcích pak spojuje vlastní zkušenosti spolu s načtenou literaturou.