Jak si vybělit zuby

0

Zářivě bílé zuby jsou krásné, ale také znakem zdraví, správné hygieny. Nicméně strava, způsob života může mít na barvu zubů dost negativní vliv. Zejména takové potraviny a nápoje, jako jsou káva, červené víno, borůvky, limonády a kolové nápoje a další, které dost obarví nejen jazyk, ale právě i zuby. Dlouhodobé působení těchto barviv, navíc ještě kouření a další způsoby životního stylu, jako třeba i nedostatečná hygiena dutiny ústní tak může znamenat zažloutnutí zubů, které nepůsobí dobře, ať už z pohledu zdraví, tak esteticky. Proto je vhodné se postarat o vybělení zubů, kdy postačí i pár domácích receptů, které nejsou drastické a navíc mohou přispět k lepšímu stavu zubů a dásní.

Prevence je základ

Ještě, než se vrhnete na bělení zubů, třeba i drogistickými prostředky, nebo návštěvou dentální hygieny, je vhodné zamyslet se nad životním stylem a možné rizikové faktory odstranit, pokud možno. Například pití brčkem nezabarvuje zuby. Proto kávu, limonády či červené víno je dobré, v rámci bílých zubů pít brčkem. V restauraci, nebo jinde ve společnosti to může vypadat prazvláštně, nicméně pokud je to možné, vzdejte se těchto „barevných“ nápojů. Je možno pít třeba i bílé víno, vodu, a cokoli, co nebarví. Pokud možno, pít brčkem, vzdát se kouření a jiných neduhů, které stejně nejen že ničí zdraví, ale i barví zuby.

Kokosový olej jako prostředek pro léčbu i bělení

Skvělý přírodním prostředkem pro bělení zubů je šetrný kokosový olej. Ideální je použití po čištění zubů, dvakrát denně, kdy si na zuby naneseme trochu kokosového oleje, a kartáčkem rozetřít. Účinek je znát po několika dnech a působí pozitivně i na dásně. Kokosový olej je skvělým prostředkem pro zdraví nejen zubů a dásní, ale i celého těla. Určitě je vhodné pro bělené zvolit tuto šetrnou a přírodní cestu.

Banánové slupky

Poté, co sníte banán sluku rozhodně nevyhrazujte. Její vnitřní stranou si několikrát za sebou přejeďte přední zuby tak, jako byste si je chtěli vyčistit. Látky, které slupka obsahuje, jsou dokonalým přírodním prostředkem pro bělení zubů, protože se vstřebávají do zubní skloviny a po nějakém čase je vidět zdárný výsledek. Skvělá cesta, jak dále využít právě i banánové slupky.

Černé uhlí na bílé zuby

Skvrny na zubech, ale u zažloutlé zuby, kterých se je potřeba zbavit, jde i cestou zvláštní, ale výkonnou. Čistit je vhodné černým uhlím. Jestliže si chcete takto důkladně zuby vybělit, je černé uhlí velice kvalitní metodou. Sehnat je ho možné v lékárně, a to jako černé uhlí v kapslích, nebo sypané. Mělo by být v běžných lékárnách k dostání. Obsah kapsle, nebo trochu odsypte sypaného na kartáček a jemně si zuby projíždějte. Samozřejmě krouživými pohyby. Jakmile se takto budete o chrup pravidelně starat, budou to velice brzy to dobře znát. Zuby budou jako perličky.

Co nezkoušejte

Mnoho lidí se domnívá, že citron, nebo dokonce ocet, skvěle působící v domácnosti na čištění a bělení, může také dobře odstranit nepříjemné zažloutnutí na zubech. Opak je ale pravdou. Tyto příliš drastické prostředky rozhodně ne dobře působí na zubní skloviny, takže se jim v tomto ohledu vyhněte. Jejich efekt na čištění zubů je opačný, než by se zdálo být.


Kupóny

https://www.kuponovnik.cz/obchod/superpotraviny-naturalis-cz
https://www.kuponovnik.cz/obchod/countrylife-cz
https://www.kuponovnik.cz/obchod/nazuby-cz

O autorovi

Autorka článků pro blog.kuponovnik.cz. Mimo psaní článků se zajímá převážně o módu a nekonečný svět krásy a zdraví. Speciálním odvětvím, které ji nenechá chladnou, jsou boty, obzvlášť ty na vysokých podpadcích. V článcích pak spojuje vlastní zkušenosti spolu s načtenou literaturou.