Jak si udržet zuby zdravé a čisté

0

Z módy nikdy nevyjdou bílé zuby. Lidem se zdravými a dokonalými zuby se mnohem snáze usmívá na svět, než jiným. Proto je zapotřebí si bílé zuby udržet co nejdéle a nejlépe to půjde.

Zdravý chrup je a bude vždy moderní

Dnešní doba, nebo lépe řečeno – současné potraviny a životní styl podporuje vznik zubního kazu i jiných nemocí ústní dutiny, které vedou k bolestem, potížím, ale i ztrátě zubů. To není příjemné hned z několika důvodů. Nejen, že to může vést k vážným onemocněním celého těla, ale především to není esteticky vzhledné. Rovné, bílé a zdravé zuby jsou něco, co nikdy nevyjde z módy. Aby však chrup byl dokonalý, je potřeba se o něj řádně starat. Existuje mnoho vlivů, které zuby ničí, respektive jejich sklovinu.

Jak o zuby pečovat

Základem je samozřejmě pravidelné čištění. Ještě by mohlo následovat, změna jídelníčku a stravy. Omezit cukry a potraviny, které ničí zubní sklovinu a tak dále, ale to už je na uvážení každého. Pravidelné čištění zubů, ideálně po každém jídle, pokud ne, tak alespoň ráno a večer, je důležitým základem, které by mělo být nepsaným pravidlem a běžným postupem. Důležité je si vybrat správný kartáček na zuby, který vyhovuje jedinci samotnému. Zubní pasta se pak vybírá na základě toho, co komu vyhovuje. Není tak úplně pravdou, že pasta má vliv na zuby. Je to především technika čištění.

Mezizubní kartáčky

Důležité je se také postarat o mezizubní prostory. Zubní kartáček udělá dost důležitou práci, ale nedostane se mezi prostory mezi zuby. Zde se většinou tvoří zubní kazy, právě proto, že místo je nečisté. I přesto, že si jedinec čistí zuby důkladně, na tato místa se většinou nedostane. Mezizubní kartáčky jsou vyráběny v několika tloušťkách, protože také mezizubní prostory jsou pokaždé jinak široké. Je vhodné koupit si všechny velikosti a vyzkoušet, pro kterou mezeru jsou vhodné ty a ty jiné.

Jednosvazkový kartáček

Dalším důležitým zubním kartáčkem je jednosvazkový zubní kartáček, sloužící k očistě míst, která neopracoval klasický zubní kartáček. Vhodný je na vrchní část stoliček, nebo místa v oblasti přechodu z dásní do zubů. Jednosvazkový zubní kartáček si s těmito místy dokonale poradí, rozhodně lépe, než klasický kartáček. Je určen k tomu, aby sloužil právě na tato místa k dočištění toho, co klasická zubní kartáček nezvládl.

Zubní nit

Pro místa, nebo spíše mezizubní prostory, které jsou dost tenké na to, aby se daly vyčistit běžnou cestou, jsou určené zubní nitě. Klasické zubní nitě jsou stále nabízeny, pro lepší manipulaci existují zubní nitě na párátkách, se kterými se dobře pracuje. Ideální věc do každé kabelky. Takto se dá nástroj použít po každém jídle, prakticky kdekoli.

Ústní voda

Vypláchnout ústa je také nutností, která k péči o zuby patří. Ústní voda obsahuje složky, které snáze, než běžná voda, odstraní neviditelné parazity z dutiny ústní. Pozor však na pravidelné užívání. Ústní vodu je vhodné užívat nějakou dobu, poté ji vynechat a zase třeba pokračovat. Ideálně samozřejmě i změnit druh ústní vody. Vhodnou dobou pro užití ústní vody je akutní potíž s dásněmi, což podpoří hojení nemoci a problému.


Kupóny

https://www.kuponovnik.cz/obchod/prozdravi-cz
https://www.kuponovnik.cz/obchod/notino-cz
https://www.kuponovnik.cz/obchod/nazuby-cz

O autorovi

Autorka článků pro blog.kuponovnik.cz. Mimo psaní článků se zajímá převážně o módu a nekonečný svět krásy a zdraví. Speciálním odvětvím, které ji nenechá chladnou, jsou boty, obzvlášť ty na vysokých podpadcích. V článcích pak spojuje vlastní zkušenosti spolu s načtenou literaturou.