Jak si přehrát Blue Ray disk na DVD přehrávači?

0

Vlastníte DVD přehrávač a dostal se vám do ruky Blue Ray disk, který byste si chtěli přehrát? Jistě víte, že Blue Ray si na DVD přehrávači nepustíte. DVD disk na Blue Ray přehrávači ano, protože umí používat běžný laser, opačně nikoliv, jelikož obyčejný DVD přehrávač nedokáže emitovat modrý laser. Ale nevěšte hlavu, i tento oříšek má řešení. Jen se na to musí jít od lesa.

Jak si přehrát Blue Ray disk na DVD přehrávači?
Jak si přehrát Blue Ray disk na DVD přehrávači?

Jak tedy přehrát Blue Ray disk na DVD přehrávači?

Samozřejmě, že normální cestou ne. Začít musíme tím, že si převedeme Blue Ray videa na MP4 nebo na jiný běžný video formát. Tím si zajistíme, že si video pohodlně přehrajeme na počítači. Převod zvládnete ve čtyřech krocích. Začít ale musíte tím, že si stáhnete některý z (free) Blue Ray Ripper programů. A program otevřete.

První krok: Klikněte na přidat zdroj (Add Blue Ray/DVD), vyberte Blue Ray video.

Druhý krok: Vedle nabídky Add Blue Ray/DVD se rozbalí další nabídka. Z ní vyberte editaci, tedy Edit option. Jakmile sem kliknete, uvidíte „Crop, Crop, Watermark, Effect, Remove 3D and Noise“. Můžete si některé vybrat, abyste si video přizpůsobili.

Třetí krok: vyberte si výsledný formát, o kterém víte, že jej váš PC přehraje. Nejjednodušší je cesta přes Change and click Format> General Video> MP4 Format.

Čtvrtý krok: nakonec budete muset výběr potvrdit. Vedle formátu MP4 najdete možnost kliknout na konverzi. Pak vyberete cestu k uložení videa v novém formátu (klasicky přes uložit jako – save as). Nakonec odkliknete start (Convert) a proces začíná.

Jak si přehrát Blue Ray disk na DVD přehrávači?
Jak si přehrát Blue Ray disk na DVD přehrávači?

Pokud nechcete převádět video do jiného formátu, zkuste program k přehrávání Blue Ray disků

Software pracuje tak, že vyberete místo, kde je Blue Ray video uloženo a zadáte do programu /může být v souboru na harddisku nebo ještě na Blue Ray disku). Pak jen spustíte přehrávání a můžete sledovat zvolený film.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/martinus-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/knihydobrovsky-cz

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.