Jak si nastavit tmavé zobrazení v Androidu 10 Q?

0

Často jste u telefonu večer nebo v noci, zkrátka potmě a bílé pozadí většiny aplikací vás vytáčí až k šílenství, protože se bílá obrazovka přímo zapíchne do vašich očí zvyklých na tmu, a to i v momentě, kdy máte jas na nejnižším stupni? Google vyslyšel volání všech fanoušků tmavého zobrazení a do nejnovějšího Androidu Q 10, který bude dostupný od srpna, dal možnost přepnout na tmavý mód.

Půjde o jednorázové přepnutí pro všechny aplikace najednou. Nyní je totiž v Androidu 9 Pie možnost přepnout si tmavý režim v některých aplikacích, jako například v YouTube. Jenže to byste museli přepínat aplikaci po aplikaci, a to je samozřejmě velká ztráta času.

Android 10 Q
Android 10 Q

Jak nastavit tmavé zobrazení v Androidu 10 Q?

Je to celkem snadné, bude na to stačit zajet do nastavení. Zde si otevřete nabídku „Displej“ a sjedete na „Rozšířené možnosti“. V rozšířených najdete „Téma“, nezapomeňte, že může být až úplně na konci menu.

V tématu pak už zbývá jen změnit ze „Světlé“ na „Tmavé“. A vše se najednou přepne do tmavého módu, včetně všech aplikací, možností, nastavení i notifikací. Nikoliv jediné aplikace, ale komplet celého telefonu.

Android 10 Q bude sice dostupný jen pro vybranou skupinu telefonů s vyšším výkonem, ale kdo jej bude mít, může si nastavit pohodlné tmavé zobrazení na noc a pak jasné světlé zobrazení zářící během dne.

Jak si nastavit tmavé zobrazení v Androidu 10 Q
Jak si nastavit tmavé zobrazení v Androidu 10 Q

Tmavé zobrazení šetří baterii

Tmavé zobrazení je nejen lepší v nočním tmavém okolí, ve kterém se nacházíme a máme na něj zvyklé oči, ale také šetří baterii. Zejména v případě, kdy máme OLED displej, protože na tmavá místa není nutná žádná energie. Nabíjet proto budete méně často.

OLED displeje nefungují s podsvícením, jako LCD, ale světlo samy emitují. Kde je černo, není nutné žádné emitování, a tedy ani žádná energie, pixely v černých oblastech prostě spí. Stejně jako jsme to popsali v textu: Víte, v čem je rozdíl mezi LCD a OLED, případně AMOLED obrazovkou?


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/4mysamsung-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/kasa-cz

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.