Jak si k laptopu připojit jeden nebo více externích monitorů?

0

Externí monitory k laptopu, to je velká technická výhoda, která skýtá spoustu pracovních i zábavních možností. Zobrazení obsahu na velkém externím monitoru je jen jedna z mnoha možností. Také můžete mít obsah na více monitorech najednou či dokonce rozdělený do několika monitorů, kdy na každém bude jiná část původního zobrazení. Jak se pustit do propojení laptopu s externími monitory, včetně tabletu? Je to velmi snadné.

Propojení laptopu s monitorem skrze HDMI, Displayport nebo VGA

Pokud máte klasický monitor k počítači a chcete jej propojit s laptopem, netbookem, ultrabookem, využijte k tomu některý z možných konektorů. Na většině plnohodnotných laptopů najdete VGA a HDMI připojení, na menších modelech jsou pak Displayporty, vesměs v podobě USB-C Thunderbolt. Zde je návod, jak postupovat:

Jak si k laptopu připojit jeden nebo více externích monitorů?
Jak si k laptopu připojit jeden nebo více externích monitorů?
  1. propojte laptop a monitor kabelem
  2. na většině laptopů pak postupujte tak, že podržíte klávesnici Funkce, tedy s nápisem „Fn“ a k tomu pak zmáčknete klávesu F. Některé laptopy mají přímo funkční klávesu pro ovládání propojení s externími obrazovkami, a ta je většinou na F4 nebo F10. Poznáte je tak, že je na nich namalován laptop a vedle něj monitor, případně jen monitory
  3. po zmáčknutí kombinace kláves nebo patřičné funkční klávesy se objeví nabídka, v jakém režimu budete chtít externí promítání realizovat. Vyberete buď jen externí monitor nebo duplicitní zobrazení na laptopu a monitoru, případně rozdělení obrazovky na dvě části, kdy jedna polovina bude na laptopu a jedna na monitoru.
  4. Někdy je možné připojit více externích monitorů naráz a ovládat je v různých režimech, ale nezvládají to průměrné a podprůměrné modely laptopů, v tomto případě už jde spíše o profesionální zařízení, ke kterým lze připojit více než jeden externí monitor. Zda je to u vašeho modelu možné, byste měli dohledat v manuálu
  5. Některé monitory lze připojit přes USB, také jsou přes USB napájeny. Postup je pak v podstatě stejný
  6. tip: s propojením laptopu a monitoru obecně nebývají problémy. A tak pokud nastanou, pojměte podezření, že s laptopem není vše v pořádku
Velké monitory usnadní práci na laptopu

Využití dokovací stanice

Monitor k laptopu lze připojit i skrze dokovací stanici. Až si ji budete pořizovat, nezapomeňte, že MacBook je nutné pořídit jiné dokovací stanice než pro ostatní laptopy. Propojení probíhá přes samotné dokování, ovládání je pak zcela stejné.

Dokovací stanice

Připojení tabletu jako externího monitoru k laptopu

I tablet s Androidem nebo iPad můžete použít jako externí monitor. Propojení probíhá přes USB kabel anebo přes Wi-Fi, jedinou podmínkou je, že notebook a tablet musejí být připojeny do jedné WLAN sítě. Jinak Wi-Fi propojení neproběhne.

Nyní si popíšeme Wi-Fi propojení tabletu a notebooku:

  1. Stáhněte si aplikaci „iDisplay“, ve verzi operačního systému notebooku, který používáte (Windows, Mac)
  2. Aplikaci nainstalujte do vašeho tabletu či iPadu. Do aplikace pak jen zadáte IP adresu vašeho notebooku

Propojení může proběhnout i přes USB kabel. Toho využijete zejména tehdy, když jste na cestách a nemůžete využít propojení přes Wi-Fi. Konfigurace tabletu jako monitoru je pak zase stejná, jako u klasického externího monitoru.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/mall-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/euronics-cz

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.