Jak se zbavit úmorných bolestí hlavy

0

Bolesti hlavy jsou nepříjemné a mohou zcela ovlivnit nejen náladu, ale i chuť, nebo spíše nechuť k jídlu, k činnostem a často i zcela ovlivnit pozornost, což s sebou nese snížený výkon, nebo velice vážnou situaci například při řízení vozidla a tak dále. Proto je potřeba hledat důvod, jak taková bolest vznikne a eliminovat všechny možnosti, které k bolestem hlavy vedou. Ve většině případů jde totiž o poměrné maličkosti.

Najít původce bolesti hlavy je základ

Stává se vám, že vás často provází bolesti hlavy, které vám nedají spát, a máte pocit, že bude vhodnější hlavou tlouct do zdi, aby byla nesnesitelnost zažehnána. Nebo to, že vám vystřelují bolesti jako šípy, neočekávaně, někdy více, jindy méně intenzivně až tak, že je vám to krajně nepříjemné a napadá vás si provrtat do hlavy díry? Věřte nebo ne, ale tak drastické závěry vaše bolesti nemusí mít. Většina z nich totiž má tak obyčejný původ, který mnoho z nás překvapí a také jednoduché řešení přinese kýžený výsledek.

Důvody bolestí hlavy

Málo tekutin, vodyvoda-piti

Většina bolestí hlavy vzniká z nedostatku vody, špatného doplňování pitného režimu. Ať se člověk domnívá, že pije dostatečně, nemusí tomu tak být. Práce, shon, koníčky i rodina a povinnosti s tím spjaté mohou odvádět pozornost od toho, abychom pravidelně tekutiny doplňovali. Často si to lidé ani neuvědomují, proto je vhodné udělat si jednoduchý test – celý den si zapisovat všechny příjmy tekutin. Na konci dne pak s největší pravděpodobností najdete příčinu bolestí hlavy. Lékem na tento problém je tak pravidelně pít, nejlépe čistou vodu. Trik, jak to zvládat je, postavit si na stůl před sebe sklenici s vodou. To jasně připomene, že máme pít.

sezeni-u-pcŠpatné držení těla

Sedavý způsob zaměstnání, ale i mnoho hodin strávených u monitoru PC se může projevit i bolestí hlavy. Napínání v oblasti šíje totiž může vystřelovat nepříjemné bolesti do hlavy a tak omezovat v dalších činnostech. Receptem proto tomu je často myslet na to, jak je potřeba správně sedět a pak také pravidelné masáže, a podobní praktiky, které povedou k uvolnění napětí v oblasti šíje a krku, jako třeba kineziotaping.

Absence čerstvého vzduchu

Pobyt v uzavřených prostorách, nevětraných místnostech a přetopených domech může také vést k strašným bolestem hlavy. Je proto – i v zimě, potřeba pravidelně větrat, osvěžit vzduch. A také si vzjít na procházku. I třeba ubohých deset, dvacet minut chůze na čerstvém vzduchu je prospěšné a zažene případné bolesti hlavy.

Eliminace bolestí je správnou cestouruzove-pililky

Dříve, než spolknete jedovatě růžovou tabletu proti bolesti hlavy, je potřeba popřemýšlet, zda příčinou trápení je výše uvedené, nebo třeba i nedostatečně vyvážená strava – chybějící vitamíny a minerály mohou také hodně znepříjemnit život. Je rozhodně lepší nejprve zkusit jednoduché metody, poté přejít na potřebnou chemii. Zde je nutno ale pamatovat na, že tableta je sice řešením, ale má mnoho vedlejších účinků, které se nemusí projevit hned, ale až za delší dobu. Čímž samozřejmě se bolesti hlavy nemají stát problémem, který je jasně a jednoduše řešitelný. Může jít o vážné zdravotní komplikace, to však je na posouzení odborně vzdělaných lékařů. Nejprve si je potřeba pomoci odstraněním běžných potíží, poté vyhledat lékaře.


Kupóny

https://www.kuponovnik.cz/obchod/24doctor-cz
https://www.kuponovnik.cz/obchod/rohlik-cz
https://www.kuponovnik.cz/obchod/prozdravi-cz
https://www.kuponovnik.cz/obchod/mozkovystimulant-cz
https://www.kuponovnik.cz/obchod/pilulka-cz

O autorovi

Autorka článků pro blog.kuponovnik.cz. Mimo psaní článků se zajímá převážně o módu a nekonečný svět krásy a zdraví. Speciálním odvětvím, které ji nenechá chladnou, jsou boty, obzvlášť ty na vysokých podpadcích. V článcích pak spojuje vlastní zkušenosti spolu s načtenou literaturou.