Jak se zbavit kruhů pod očima?

0

Váčky pod očima nejsou nic pohledného. Přidávají opticky věk, nelahodí celkovému vzhledu, ale také mohou ukazovat na jiné zdravotní problémy. Kruhy, nebo váčky pod očima tak není radno podceňovat, je potřeba se na jejich redukci zaměřit. Přitom však není nutné utratit neuvěřitelné částky za krémy a masky. Často se stačí podívat na problém pořádně, najít příčinu problému a kolikrát zaberou i jednoduché, tak zvané „babské“ rady.

kruhy pod očimaZjištění příčiny

Jestliže jste předešlou noc strávili v zakouřeném prostředí, není proč se divit, že ráno jsou vaše oči lemovány dost viditelnými tmavými kruhy anebo vaky. To je běžný projev po dlouhém pobytu v zakouřeném prostředí, ale také ponocování, únavy a také požitém alkoholu. Když se to stane výjimečně, postačí se vyspat, dát obklad a ony zmizí. Pokud ale s vaky pod očima a tmavými kruhy žijete takřka většinu svého života, pak je potřeba jít do hlouby a zjistit, co je v nepořádku, protože to může být i projevem vážné nemoci.

spánekPříčiny kruhů a vaků pod očima

  • Únava, nedostatek spánku
  • Zakouřené prostředí, kouření
  • Nedostatek tekutin
  • Alergie
  • Nedostatek kyslíku
  • Stres, vypětí
  • Porucha funkce ledvin
  • Alkohol a nadměrný příjem alkoholu
  • Onemocnění jater
  • Špatná strava

okurka- kruhy pod očimaGenetické predispozice

Není potřeba se strachovat, že pokud zrovna nežijete ve vypjatém prostředí, máte vážné zdravotní komplikace a problémy s ledvinami. Často se může jednat jen o opravdu nevhodnou stravu, tedy absenci potřebných vitamínů, minerálů a jiných složek stravy, které je potřeba k běžnému fungování. Právě kruhy pod očima jsou viditelným projevem, který má varovat a poukázat mna zamyšlení se nad stravou.

Jak se tedy kruhů i vaků zbavit?

Odstranit možné příčiny je prvním bodem. Pokud tedy vás zdráhá únava, je potřeba se prospat, uvolnit, uklidnit a odpočinout. Nenamáhejte zbytečně své oči, ani celkově tělo. Když volá po odpočinku, je potřeba mu ho dopřát.

Tekutiny, ale ty nealkoholické

Mimo spínek a odpočinek je zapotřebí zařadit do svého režimu i pravidelný a dostatečný příjem tekutin, nejlépe čisté vody, či čajů. Pozor naopak na alkoholické nápoje, které problém zvětšují. Dehydratují tělo, ale i celkově zatěžují, proto projevem mohou být právě kruhy pod očima.

srdce ovoceÚprava jídelníčku

Jestliže si toho nejste vědomi, bude určitě stát za zmínku sepsat si svůj jídelníček, a poté upravit. Často stačí doplňovat potřebné vitamíny, minerály a naopak snížit příjem soli. To je taky častým důsledkem takového problému. Cukrovinky zaměnit za ovoce, ideálně samozřejmě čerstvé a pak také jiné pamlsky nahradit třeba i kousky zeleniny. Podporu je možno vidět v populárních smoothie.

Maskovat

Existuje množství krémů, které si poradí, ale často stačí se také pravidelně o pokožku očního okolí starat. Je přece jen dost citlivá a jemná, takže potřebuje speciální péči. Pokud jsou kruhy a vaky pod očima akutní, je dobré přiložit obklad ze salátové okurky, postačí kolečka, nebo půlkolečka přiložit na celé oči, případně tedy na vaky, anebo jsou dobré i sáčky zeleného čaje, vyluhované a studené. Existují také různé masky, gely, které jsou určené přímo na podobné problémy.

líkařLékařská péče jako poslední bod

I přesto, že dodržujete zdravý jídelníček, pravidelně odpočíváte, sportujete i relaxujete, nekouříte a neponocujete a ani se nevěnujete konzumaci alkoholu a stejně máte pod očima viditelné vaky, pak je potřeba se obrátit na ordinaci svého lékaře. Může se jednat o projev nemoci, proto je potřeb provést vyšetření.


Kupóny

https://www.kuponovnik.cz/obchod/24doctor-cz
https://www.kuponovnik.cz/obchod/krasa-cz
https://www.kuponovnik.cz/obchod/prozdravi-cz

O autorovi

Autorka článků pro blog.kuponovnik.cz. Mimo psaní článků se zajímá převážně o módu a nekonečný svět krásy a zdraví. Speciálním odvětvím, které ji nenechá chladnou, jsou boty, obzvlášť ty na vysokých podpadcích. V článcích pak spojuje vlastní zkušenosti spolu s načtenou literaturou.