Jak se zbavit kocoviny

0

Bujaré oslavy konce starého a příchodu nového roku se obvykle nesou ve znamení alkoholových přípitků, i nekonečného cinkání skleniček s alkoholickými drinky. A když je tělo v dobrém rozmaru, často si ani neuvědomí, kolik že alkoholu požil a i když má pocit, že je vše v naprostém pořádku, ráno se vzbudí s nesnesitelnou bolestí hlavy, žaludečními obtížemi a úpornou únavou, doprovázenou stavem, který nedovoluje zvednout se z lůžka. To je kocovina, které se chce každý zbavit co nejdříve.

kocovina-uvodniPrevence je základ

Ideálním receptem na to, nemít kocovinu, je nepít alkohol. To je základ. A také určitá střídmost, tedy dát si během večera tak dvě sklenky (ne láhve, ale sklenky) sektu. Jenže to je rada podobající se házení hrachu na zeď. Každopádně je vhodné vždy myslet na preventivní opatření, a tak zmírnit bolesti hlavy i další nepříjemné příznaky.

Doplňovat vodu

Důležité je samozřejmě dostatečně doplňovat vodu. Alkohol totiž dehydratuje a způsobuje po bujarém večírku právě ty úmorné bolesti hlavy. Je zapotřebí tak i vedle sklenky s drinkem mít i nealkoholický nápoj a to nejlépe čistou vodu. Příliš slazené nápoje také nejsou ideální, stejně tak ty kofeinové. Pít hodně vody je vhodné, nepopíjíte tolik alkoholu a tak se méně rychle opíjíte. Dobrý trik je i po noční jízdě přijít domů a vypít půl litru čisté vody. Ráno tak probuzení není tolik ničivé.

Tuky a tuky

Během večera, který se nese v duchu veselí spojeného se sklenkou, je pak také důležité plnit žaludek, ideálně tuky. To neznamená, že máte vypít půl litru oleje, ale dobré jsou smažená jídla, jako řízečky, hranolky nebo krokety, ale i mnoho dalších, jako populární uzeniny, nebo pizza a tak dále. Jakékoli jídlo je lepší, než žádné jídlo, protože si tak zaplníte žaludek a navíc tuky nevážou alkohol, zjednodušeně řečeno – udělají takovou membránu nepropustnou, která nedovolí alkoholu proudit tělem tak zaníceným způsobem, jako bez požití jakékoli stravy.

kocovina02Když už se stalo

Vhodné je to dopředu vědět, ale často se stává, že na prohřešek přijde jedinec až ráno, kdy už je pozdě a bolesti postupují skrz naskrz hlavou, tělem i konečky dlouhých vlasů. V té chvíli je pak nutné provést první pomoc při kocovině.

Doplnit potřebné

Pokud bolí hlava, je vhodné doplnit tekutiny, nejlépe vodu, skvělá je perlivá. Vhodné jsou o kolové a kofeinové nápoje či energetické drinky, které však ne vždy mohou soucítit s žaludkem. Podává se i vývar, který obsahuje jak tekutinu, tak tuky a koneckonců i potřebné látky k tomu, aby se tělo zase postavilo na nohy.

Když je to možné, spánek je super lék

Ne každý má tu možnost, ale jestliže máte volný den, nečekáte tchýni a ani vás nabudí děti, je dobré se z kocoviny vyspat. Stejně vás to bude nutit jen tak ležet a prakticky nic nedělat, nebudete schopni se k něčemu rozhoupat. Lehněte si k televizi a doplňujete tekutiny.

Čerstvý vzduch

A když už se vám podaří vstát, je dobré jít na procházku, třeba do lesa, do parku, kde je čistá příroda a vy si provětráte hlavu. Pomáhá i studená sprcha, ale záleží na vás, zda se šokem chcete léčit. Vhodné léky jsou i různé šumáky, které tak nějak vyženou bolest z hlavy a pomohou opět nabrat sílu.


Kupóny

https://www.kuponovnik.cz/obchod/alkodarky-cz
https://www.kuponovnik.cz/obchod/alkoholix-cz
https://www.kuponovnik.cz/obchod/damejidlo-cz
https://www.kuponovnik.cz/obchod/dealko-cz
https://www.kuponovnik.cz/obchod/myfoodmarket-cz
https://www.kuponovnik.cz/obchod/vinovyhodne-cz
https://www.kuponovnik.cz/obchod/vinozjiznimoravy-cz

O autorovi

Autorka článků pro blog.kuponovnik.cz. Mimo psaní článků se zajímá převážně o módu a nekonečný svět krásy a zdraví. Speciálním odvětvím, které ji nenechá chladnou, jsou boty, obzvlášť ty na vysokých podpadcích. V článcích pak spojuje vlastní zkušenosti spolu s načtenou literaturou.