Jak se zbavit černých teček

0

Krásnou pleť může zhatit přítomnost tak zvaných černých teček, což jsou ucpané póry, nejčastěji přítomné na nose, ale i bradě, čele, většinou v oblasti zvané T-zóna, ale mohou být i na celé pleti, nebo dokonce na pokožce. Není nezvyklé, že jsou černé tečky i na zádech, krku, dekoltu. Černé tečky nejsou nějak nebezpečné, ale dost nevzhledné, a pro pocit a vzhled dokonalé pleti nežádoucí. Proto hledáme recepty, jak se těchto neduhů zbavit. Je to ale často obtížná situace, zvláště při užívání make-upu a dalších kosmetických přípravků. Černé tečky jsou také podporovány stravou a nedostatečným čistěním pleti.

Co jsou černé tečky a jak vznikají

Aby to bylo tedy přesnější – černé tečky jsou usazené nečistoty, ale pokud o pleť není pravidelně pečováno, pak snáze vznikají. A tím, že si budeme pleť dráždivými přípravky čistit, také situaci nepomůžeme, protože vysychající pleť tak podpoří tvorbu nadbytečného mazu, což zase podpoří ucpávání nadbytečného mazu póry, takže opět tvorbou černých teček.

Jak se jich zbavit?

Není snad nikdo, kdo by černé tečky chtěl na své pleti mít. Je to nevzhledné, působí to nezdravě, nic, čím by se dalo chlubit. A rozhodně to do módy nikdy nepřijde, stejně jako špína za nehty, nebo mastné vlasy. Takže jak se těch malých neduhů zbavit? Existuje mnoho přípravků, každopádně pokud s něčím bojujeme, je potřeba se řádně ozbrojit a jít na hubení s několika zbraněmi, ne jen jednou. Jsou nejen drogistické přípravky, ale i levné, tak zvané babské rady.

Citronová šťáva

Protože černé tečky, jsou jakoby otevřené póry, je zapotřebí je „zavřít“. K tomu je potřeba citronová šťáva, kterou si snadno vyrobíme doma použitím citronu, který vymačkáme. Pokud je dužina, procedit a zbavit se jí je zapotřebí. Na očištěnou pleť, před spaním, aplikujte tuto šťávu pomocí vatového tamponu a to maximálně 4 krát týdně – například každý druhý den. Ráno je potřeba pleť očistit a hydratovat krémem. Pokud šťáva na pokožce pálí, neužívejte ji.

Med jako skvělý pomocník na pleť

Med je úžasný prostředek na detoxikaci organismu. Medové masáže jsou známé svými detoxikačními účinky. Na pleť je tak med ideální čistidlo. Smíchejte jednu lžíci medu s lžičkou mléka, aby tak vznikla hustá a jemná kaše a tu nanášejte, vmasírujte do pokožky, poté co ji lehce, po dobu deseti sekund zahřejete v mikrovlnné troubě. Na masku položte čistou bavlnu a nechtě působit minimálně dvacet minut. Jemně odstraňte a omyjte, samozřejmě hydratujete použitím krémů. Med očistí pleť i v pórech a dokonale pokožku hydratuje, ponechá ji pevnost, pružnost a vláčnost.

Jílová maska

V drogeriích je obvykle k dostání, ale lze si dobrou jílovou masku na černé tečky pořídit i doma, pokud máme bentonitový jíl a jablečný ocet. Stačit bude jedna lžíce jílu, do kterého přimícháme malinkou část jablečného octa tak, aby vznikla pasta – ne kaše, ale pasta, kterou následně budeme nanášet na pokožku pleti, jež se předem řádně vyčistí. Aplikujeme masku na postižená místa, a necháme působit dvacet, až dvacet pět minut. Opláchnutím vlažné vody a následnou hydratací tak pleti poskytneme to, co potřebuje.

Tip na závěr: pozor na příliš horkou vodu při čištění pleti, která póry otvírá a tak může podporovat právě jejich ucpávání. Vlažná, jemně teplá je ideální.


Kupóny

https://www.kuponovnik.cz/obchod/countrylife-cz
https://www.kuponovnik.cz/obchod/krasa-cz
https://www.kuponovnik.cz/obchod/myfoodmarket-cz

O autorovi

Autorka článků pro blog.kuponovnik.cz. Mimo psaní článků se zajímá převážně o módu a nekonečný svět krásy a zdraví. Speciálním odvětvím, které ji nenechá chladnou, jsou boty, obzvlášť ty na vysokých podpadcích. V článcích pak spojuje vlastní zkušenosti spolu s načtenou literaturou.