Jak se zabavit o dlouhém, mrazivém večeru?

0

Zima udeřila v plné síle a tak se většina z nás těší hřejivému teplu domácího krbu. Pro některého doslova, pro jiné pouze metafora, každopádně nutné je využít tohoto počasí k činnostem, které jen tak například při letních pařácích nestihnete, nebo je omezujete kvůli jiným. Je zbytečné horečnatě naříkat, že je zima tuhá, že mráz nedovoluje dělat činnosti, které vás baví, protože zima tu bude každý rok, pokud snad nenastanou extrémní výkyvy teplot, klimatických podmínek a dalších.

Zima je a bude

Již jako malé děti se všichni z nás učí, že rok má celkem čtyři období a zima je jednou z nich. Je nutno si uvědomit, že tomu tak je a s největší pravděpodobností také bude i v příštím roce a tak dále. Zima je tu a v tu chvíli je vhodné ji využít právě k činnostem, které přes rok jinak nestíháte. Nudit se není potřeba.

deskove-hrySpolečenské hry

Pokud je vás doma více a je jedno, jestli jste děti, či dospělí, společenské hry jsou ideální na večerní aktivity. Existuje mnoho klasických deskových her na logiku, aktivitu, ve které si prověříte schopnosti, ale především se můžete pobavit tak, jako nikdy. Vyhrát se dá dost i s klasickými herními kartami, a pro ty, co nevlastní ani to, je tu pak možnost pexesa. To tolik nezatíží peněženku a přitom se s ním dá vyhrát a navíc ještě procvičit paměť. Když ale ani tak se vám nechce utrácet, existuje možnost hádání osob, kdy si na čelo nalepíte osobnost, kterou ta daný nositel musí uhodnout. Pozvěte kamarády, nebo v rodinném kruhu zažeňte nudu společenskými hrami. Budou ku prospěchu hned z několika důvodů.

Knihy pro klid a pohoducteni

Jestliže jste samotáři, nebo jen po dlouhém pracovním týdnu toužíte po chvilkách pohody a klidu, pak jistě si rádi odpočinete i s dobrou knihou. Zimní večery jsou pro tuto aktivitu přímo stvořené. V teple domova s dobrým čajem nebo kávou se začtete do knihy tak poctivě, že nebudete chtít přestat. Je to ideální období, protože i na ulicích je obecně větší klid a tak se lépe vstřebává zajímavý děj.

Filmové novinky

Pro lenochy a pecivály je možnost shlédnout filmy, které běžely nedávno v kinech. A aby tak úplně nezaháleli, je vhodné si například vést deník s hodnocením filmů, vytvořit žebříček a tak dále. Cokoli, co bude nutit trochu zapnout mozek do pohybu a aktivovat tělo. Film se také dobře sleduje po pracovním dnu ve dvou, jako ideální odpočinková aktivita.

uklidÚklid spíží, zásob i obnova šatníku

Zima může být také obdobím, kdy si provedete čistku kompletně celým domovem. Projít spíš a všechny zásoby zkontrolovat je dobré už jen proto, že pokud potraviny dlouho „stojí“, pak se mohou objevovat nevítaní hosté, brouci, červi a především moli. To podobní platí i o šatníku a dalších věcech, které doma ukrýváte. Není potřeba skladovat nesčetné množství ošacení, které již nikdy nosit nebudete. Dá se věnovat na dobročinné účely a tak i udělat dobrý skutek. Navíc váš byt prozáří a provoní

Vzdělávání sekniha

Také není na škodu se po večerech vzdělávat. Učit se cizí jazyky jen tak pro zábavu se vždy může hodit, zvláště dnes, kdy existuje tolik možností, jak se naučit i správnou výslovnost. Pokud si nejste jistí, je dobré se poohlédnout po třeba i večerní škole, kurzech pro veřejnost. Vzdělávat se je však možné zcela v každém oboru, který si určíte. Je rozhodně lepší mozek aktivovat, než pasivně nechat odumírat jednu buňku za druhou.


Kupóny

https://www.kuponovnik.cz/obchod/jahrdina-cz
https://www.kuponovnik.cz/obchod/mrakyhracek-cz
https://www.kuponovnik.cz/obchod/rajknih-cz
https://www.kuponovnik.cz/obchod/ageo-cz
https://www.kuponovnik.cz/obchod/tvprogram-cz
https://www.kuponovnik.cz/obchod/ukolydoskoly-cz
https://www.kuponovnik.cz/obchod/onlinejazyky-cz
https://www.kuponovnik.cz/obchod/naucmese-cz
https://www.kuponovnik.cz/obchod/knihydobrovsky-cz

O autorovi

Autorka článků pro blog.kuponovnik.cz. Mimo psaní článků se zajímá převážně o módu a nekonečný svět krásy a zdraví. Speciálním odvětvím, které ji nenechá chladnou, jsou boty, obzvlášť ty na vysokých podpadcích. V článcích pak spojuje vlastní zkušenosti spolu s načtenou literaturou.