Jak se slaví Vánoce jinde ve světě?

0

Když se řekne slovo Vánoce, každý si představí stromeček, smažené řízky a pohádky v televizi. Jak se ale slaví Vánoce v Itálii, Thajsku nebo Norsku?

Začněme trochu tradičnějšími zeměmi, těmi, u kterých nás slavení Vánoc tak moc nepřekvapí.

  • USA

Hlavním hrdinou amerických vánočních svátků je Santa Claus. Vánoce jsou vůbec pro Američany svátkem roku (spolu s Dnem díkůvzdání). V USA to všechno vypuká 25. prosince. Dárky se nadělují toho dne ráno. Na slavnostní tabuli nesmí chybět nadívaná krůta, bramborová kaše, sladké brambory, kukuřice, nádivka, fazolové lusky a ohromná zásoba pečiva.
Do USA se nejlépe dostanete s cestovní kanceláří www.cedok.cz v příštím roce.

  • AUSTRÁLIE

V období Vánoc je v Austrálii parné léto, lidé proto tento svátek oslavují na pláži, kde ujídají ze studených obložených míst a upíjejí sladké ledové nápoje. Kdo ovšem chce ctít tradici, tak si doma připraví nadívaného krocana s pečenými brambory a pečenou dýní. Hrdinou australských Vánoc je opět Santa Claus a výzdoba je pohlednicová. Každý si přeje navzájem příjemné svátky formou pestrobarevné pohlednice.
Do Austrálie opět s cestovní kanceláří www.cedok.cz v příštím roce.

  • ITÁLIE

Samotné vánoční svátky v Itálii začínají až na Boží hod vánoční, po známém papežově požehnání Urbi et orbi. V Itálii se slaví od 8. prosince a končí se 6. ledna na svátek Tří králů, kdy také přichází komínem čarodějnice Befana a hodným dětem naděluje dárky do připravených ponožek. Ty zlobivé se od ní dočkají jen uhlí. 25. prosince na slavnostní tabuli zpravidla nechybí pečené jehně nebo krocan, mnozí však dávají přednost grilovanému úhoři či kuřátku.
Do Itálie se můžete vypravit už v lednu s cestovní kanceláří www.alexandria.cz.

  • THAJSKO

Věděli jste, že Vánoce se slaví i v Thajsku? Je to zajímavý úkaz, neboť 95% Thajců je buddhistického vyznání. Thajci se ovšem řídí heslem: Když je důvod, je možné slavit cokoli. I do Thajska už pronikl kult Santa Clause, za všechno tedy můžou obchodní řetězce. Vánoce jsou v Thajsku obdobím nakupování a jelikož v tu dobu je v těchto končinách 30 °C ve stínu, obdarovávají se lidé jen něčím nenáročným, někdy třeba i jen tabulkou čokolády.
Do Thajska v příštím roce s cestovní kanceláří www.cedok.cz.

  • NORSKO

Norský Ježíšek se jmenuje Julenissen. Děti mu dávají za okno misku s ovesnou kaší, aby se mohl při náročné cestě po obloze náležitě posilnit. Ona miska s ovesnou kaší nechybí ani na slavnostní tabuli. Kdo v ní najde schovanou mandli, má velikou naději, že se za rok vdá anebo ožení. Také se zpívají koledy u ozdobeného stromečku.
Do Norska v příštím roce s cestovní kanceláří www.cedok.cz.

  • FRANCIE

Ve Francii musí mít děti perfektně vyčištěné boty. 24. prosince večer je postaví ke krbu a zatímco večeří, tak jim Pere Noël – Otec Vánoc – do nich nadělí dárky. Na sváteční tabuli nechybí nadívaný krocan s lanýžovou pastou a také husí játra!
Do Francie můžete vycestovat ještě v prosinci s cestovní kanceláří www.alexandria.cz.

Ubytování je možné si zajistit na stránkách www.booking.com a www.hotels.com.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/alexandria-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/booking-com
www.kuponovnik.cz/obchod/cedok-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/hotels-com

O autorovi

Je mi 21 let, studuji na vysoké škole, mám ráda hudbu, četbu, filmy, ráda píši krátké články, povídky, eseje apod. Ráda budu psát o módě a nejnovějších trendech.