Jak se nezbláznit ještě před Štědrým dnem

0

Vánoce jsou svátky klidu, přesto se nám každoročně zježí chlupy na ruce jenom, co slyšíme první koledy v obchodních centrech. Jakoby nějaký panáček v naší hlavě vyslal signál, pozor, nestíhám. To už jsou tu zase Vánoce? No jo, přesně po roce! Dovolte mi alespoň pár typů, které mě osobně pomáhají přežít veškeré to vánoční šílenství.

Začněte včas

Pravidla číslo jedna, na nic nečekejte. Určitě už jste o tom slyšeli, ale opakování matka moudrosti. S nákupem vánočních dárků rozhodně nečekejte do 23. prosince. V klidu si rozmyslete, co plánujete koupit, předejdete tak nakupování zbytečností. Také si ušetříte několik nervů při stání ve frontách, dívání se do prázdných regálů a tlačenic na parkovišti. Včas začněte i s úklidem a pečením vánočního cukroví. A že vám ještě nevisí vánoční hvězda v okně?

Nešilte kvůli každé kalorii

Co si budeme nalhávat, začne to už u pečení cukroví a končí to, v lepším případě, novoročním obědem. Během toho se nám pod rukami vystřídá nespočet druhů lákavých pokrmů a jen těžko odoláme. Ať už máme jakoukoli vůli, na Vánoce jdou všechny priority stranou. A proto, nešilte kvůli každému soustu. Jedno nepsané pravidlo říká, čím více se budete snažit omezit, tím více toho ve finále sníte. Dopřejte si menší porce, choďte na procházky a trochu o jídle přemýšlejte, ať neskončíte se žlučníkovým záchvatem. A pokud to přeci jen přeženete, začněte hned v lednu s detoxem, ať si vaše tělo odpočine.

Vyrobte dárky

Ano, myslím to vážně. Vraťte se do časů, kdy jste jako děti rozdávali obrázky a nepovedené keramické výtvory. Jen trochu zlepšete kvalitu a potěšte okolí ručně vyrobenými dárky. Nejenom, že ušetříte peníze, ale pokud do výroby zapojíte i děti, skvěle se pobavíte. Zkusit můžete ubrouskování, koláže (k tomu se vám jistě budou hodit barevné lepící pásky), svíčky nebo vyrobte jídlo, to potěší vždy. Třeba paštika, čokoláda nebo pečený čaj.

Čas na výlet

Že je Štědrý den moc dlouhý a vám už se ze všeho akorát tak točí hlava? Vyrazte ven. Na chvíli přestaňte přemýšlet o tom, co vše ještě není hotové a kde všude jste ještě nestihli uklidit. Není totiž nic hezčího než vzít rodinu či přátele na procházku. Můžete vyrazit do přírody nebo do města, vyberte si ale raději méně rušné místo. Přijdete na lepší myšlenky a budete překvapeni, jak rychle čas do večeře uteče. Doma už se pak jen zachumlejte do měkoučké deky a společně čekejte na Ježíška.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/vltava-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/tchibo-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/butlers-cz

O autorovi

Je mi 20 let, momentálně studuji v zahraničí obor cestovní ruch. Ve volném čase fotografuji, sportuji a píši články. Nejvíce mě zajímají témata jako sport, zdravý životní styl, móda a design.