Jak resetovat router Xiaomi AIoT Router AX3600 WiFi6? A proč?

0

V minulém textu jsme se podívali na to, zda je nutné vypínat router Xiaomi AIoT Router AX3600 WiFi6 a jak často. Také jsme naznačili, že v extra naléhavých případech bude vhodný i jeho kompletní rset. Ale jak na něj? To si dnes ukážeme. Naštěstí je to velmi snadné.

Proč vypínat nebo resetovat router?

Důvody jsou zejména tři: přehřívání, bezpečnost a rychlost přenosu dat. Podrobnosti si najdete v našem předchozím článku. Teď už se pojďme podívat na to, jak vlastně Xiaomi AIoT Router AX3600 resetovat, když budete mít dojem, že pouhé vypnutí, a tím promazání mezipaměti ke zvýšení bezpečnosti připojení nestačilo.

 Jsou k tomu dvě základní metody, první využívá resetu do továrního nastavení pomocí tlačítka na samotném routeru, ta druhá pak aplikace Mi WiFi APP.

Metoda první: reset do továrního nastavení pomocí tlačítka na samotném routeru

Na zadní části routeru najdete malé tlačítko s nápisem „reset“. To stačí zmáčknout, a je hotovo. Zmáčknutí ovšem musí trvat okolo deseti sekund, dokud LED dioda nezačne indikovat restart.

Je nutné vypínat router Xiaomi AIoT Router AX3600? A jak často

Metoda druhá: restart s využitím aplikace Mi WiFi APP

Pokud chcete spíše využít reset do továrního nastavení pomocí aplikace Mi WiFi APP, pak podnikněte těchto pět kroků:

1. Stáhněte si a otevřete aplikaci Mi WiFi APP

2. Kliknutím vstupte do ikony „Profil“ v levém horním rohu.

3. Klikněte na nastavení routeru „Router Settings“ vlevo

4. V nabídce tu uvidíte mimo jiné i „restart and shut down the router“ (tedy restartovat a vypnout router).

5. Vyberte „restart“ a router se resetuje.

Poznámka: Reset do továrního nastavení smaže všechna vaše předchozí nastavení. Takže router budete muset znovu nastavit, abyste obnovili připojení k internetu.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/gearbest-com

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.