Jak přenést kontakty ze starého telefonu do nového? Možností máte několik!

0

Máte nový telefon, chcete jej používat, ale netušíte, jak do něj všechny vaše kontakty z telefonu starého, aniž byste je museli jeden po druhém přepisovat ručně? Poradíme, jak na to, jednoduše, rychle a téměř bez práce.

1. SIM karta

Pokud máte novější SIM kartu, kam se vejdou všechny vaše aktuální kontakty, tak je ve starém telefonu prostě jen dejte zkopírovat na vaši SIM kartu. Většina telefonů totiž automaticky ukládá nové kontakty do paměti telefonu, nikoliv SIM karty.

Jakmile jsou kontakty na SIM kartě, prostě jen SIMku vyjměte a přendejte do nového telefonu. V novém telefonu pak zvolte možnost importu kontaktů ze SIM karty a je hotovo. Můžete i kontakty nechat pouze na SIM kartě a nařícit telefonu, aby v případě kontaktů pracoval pouze se SIM kartou.

Jak přenést kontakty ze starého telefonu do nového?
Jak přenést kontakty ze starého telefonu do nového?

2. Přenos mezi telefony

Telefony jsou schopné spolu komunikovat díky Bluetooth připojení. Takže je dáte vedle sebe, navzájem je spárujete a pak jen v aplikaci Kontakty kliknete na možnost přenést je do spárovaného telefonu. Hotovo, velmi snadné.

Jen pozor, pokud přecházíte z velmi starého telefonu na smartphone, nemusí Bluetooth komunikace fungovat a budete muset sáhnout po jiné formě přenosu, nejsnadněji za použití SIM karty, jak jsme popsali v prvním bodě.

3. Přenos pomocí stažení do počítače

Při přenášení kontaktů si lze pomoci i počítačem nebo laptopem. Z prvního telefonu prostě propojením kabelem přeneseme kontakty do adresáře v počítači. A propojením kabelem (někdy zcela jiným) přesuneme kontakty z počítače zase do druhého telefonu.

V PC můžete mít připojeny i oba telefony najednou, což je právě ohromná výhoda počítače s více konektory. Vyplatí se mít v počítači stažené ovládací aplikace obou telefonů, což nám usnadní přemístit kontakty na to správné místo, kde budou správně fungovat.

Jak přenést kontakty ze starého telefonu do nového?
Jak přenést kontakty ze starého telefonu do nového?

4. Cloud

Skladování informací v klaudu (cloudu) je výhodným krokem pro všechny, kdo třeba často mění svá zařízení – například z pracovních důvodů nebo jsou prostě fanoušky moderních technologií a vyžadují nový telefon každý rok nebo každé dva roky.

Cloud v podstatě skladuje vše, co do něj uložíte. A jakmile se do něj přihlásíte správným heslem a přihlašovacím jménem, stáhne si váš telefon ty položky, které si vyberete, tedy i kontakty. Ano, může se stát, že data z klaudu uniknou. Ale kybernetické společnosti dělají všechno proto, aby jejich cloudy byly co nejbezpečnější.

V cloudu se ukládají i jiná data než jen běžné kontakty. Přenesete si sem celý svůj pracovní nebo osobní život, takže případná ztráta zařízení vás nemusí příliš rozladit. Fotky a kontakty vám totiž vždycky zůstanou.

5. Aplikace třetích stran

Vychytané jsou zálohovací aplikace třetích stran, které však použijete jen ve smartphonech. U telefonů bez operačního systému s nimi nepochodíte. Aplikaci si stáhnete a ona dočasně zálohuje vámi vybraná data do svého cloudu.

Jakmile aplikaci spustíte v novém telefonu, data se z cloudu stáhnou. A volitelně se dají smazat. nebo můžete aplikaci využívat i nadále a nechat si data zálohovat ve zvolených intervalech, čímž se posouváme k možnosti č. 4.

Jak přenést kontakty ze starého telefonu do nového?
Jak přenést kontakty ze starého telefonu do nového?

6. Paměťová karta

podobně jako SIM karty nebo přenos přes počítač může zafungovat i paměťová karta. Kontakty na ni uložíte ve správném formátu a pak je přenesete do nového telefonu. Jen pozor, spousta nových telefonů už na paměťové karty vůbec nehraje…


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/okay-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/expert-cz

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.