Jak pořídit screenshot, čili snímek obrazvky, na Macbooku, iPadu, iPhonu X/Xr/Xs?

0

Přešli jste z Microsoftu a jejich Windows na počítače Apple jejich MasOS? Případně jste Androida vyměnili za iOS v iPhonu či iPadu? Pak jste jistě překvapeni, možná až zaskočeni zcela jiným ovládáním těchto operačních systémů. A je pro vás problém udělat screenshot obrazovky. Pojďte se s námi podívat, jak na něj, naštěstí to není složité.

MacBook a jeho screenshoty

Jak udělat scrennshot neboli snímek obrazovky na notebooku nebo počítači od Apple? Máte na to více možností a postupů, které vedou vždy k trochu jinému výsledku, ale vy si můžete směle vybrat:

Jak pořídit screenshot
Jak pořídit screenshot

První možnost

Najednou stiskněte Command + Shift + číslo 3 a všechno dohromady přidržte. Tím bude snímek celé obrazovky pořízen.

Druhá možnost

Najednou stiskněte Shift + Command + číslo 4 všechno dohromady přidržte. Výsledkem bude snímek celého aktivního okna, nikoliv celé obrazovky.

Jak pořídit screenshot

iPad a jeho screenshoty

Na iPadu, tedy tabletu od Applu, můžete udělat snímek obrazovky tímto způsobem:

Zároveň stiskněte hlavní tlačítko pro zapnutí/vypnutí na horní části zařízení, k němu tlačítko domů (home) sloužícfí k návratu na hlavní obrazovku, ono kolečko v dolní části zařízení. Tím je screenshot hotov a vy jej najdete ve fotografiích. Zvládnete to i s nasazeným pouzdrem.

Jak pořídit screenshot
Jak pořídit screenshot

iPhone X, Xr, Xs a jejich screenshoty

Vzhledem k tomu, že na nejnovějších iPhonech X, Xr, Xs nejsou tlačítka k návratu na domovskou obrazovku, nedá se poradit stejný postup jako u iPadu, přestože operační systém je tu větší. Postup k pořízení screenshotu na nových iPhonech je následující:

Stiskněte hlavní tlačítko pro zapnutí/vypnutí na boční části zařízení, k tomu stiskněte i tlačítko zesílení hlasitosti (volume up). Obrazovka zbělá, pak uslyšíte zvuk focení a nakonec se screenshot uloží mezi fotografiemi.

Jak pořídit screenshot

Teď už se budete moci podělit se svými známými nebo i spolupracovníky o to, co právě vidíte na svém počítači, tabletu nebo telefonu. Řešení potíží nebo sdílení zábavy bude zase o něco snazší.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/euronics-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/rozbaleno-cz

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.