Jak pečovat o svou pleť nejen v zimě

0

V zimním a chladném počasí bychom neměli zapomínat na svou pleť. Všechny ostatní části těla můžeme schovat do oblečení, naše tvář však neustále odolává větru a náporu nízkých teplot. Nezapomínejte proto správně o svou pleť pečovat. Přečtěte si více řádků a nechce se inspirovat.

Každodenní péče
Každý den bychom neměli zapomínat svou pleť pořádně vyčistit. Je jedno, zda jste ten den aplikovaly makeup či nikoliv. Na naši pleť se neustále zachycují neviditelné částečky prachu a nečistot, které způsobují zarudnutí, pupínky a také nás pleť nepěkně svědí.

Svou péči o pleť rozdělte na noční a denní. Přes den, když se vzbudíte, nezapomeňte pleť umýt studenou vodou. Studená voda uzavře v pleti póry, což je prospěšné, když plánujete za chvíli jít do práce, školy nebo na procházku se svým čtyřnohým miláčkem. Když totiž nemáte čas aplikovat nějaký z krémů, i uzavřené póry pleť na chvíli ochrání. Jakmile si najdete trochu času pro sebe, důkladně po spánku pleť odličte.Odličovací vodu aplikujte na vatový tampon nebo houbičku na odlíčení. Poté aplikujte čistící pleťový gel či micerální vodu, která pleť vyčistí a zbaví nečistot. Dále aplikujte krém podle stáří a typu pleti. Použít můžete omlazující krémy, které redukují výskyt veškerých známek stárnutí, vyhlazují vrásky nebo přidají potřebné vitamíny. Okolo zimy ale spíše využijte regenerační krémy, které budou pleť hydratovat, vyhlazovat a budou pleť chránit před dalším podrážděním.

Přes den vás může ochránit kvalitní makeup. Dnešní makeupy jsou tak nadčasové, že dokáží pleť chránit před vnějšími vlivy, hydratují, kryjí nedokonalosti a ještě nechají pleť dýchat.

Po odlíčení na noc nezapomeňte aplikovat noční krém. Zatímco denní krémy chrání před UV-zářením, větrem a podobně, noční krémy pleť hydratují, také je dobré si pořídit krém s aktivním kolagenem, který má schopnost pleť vyhladit.

Občasná péče
Jednou za čas je dobré využít nějakou pleťovou masku. Nejen krémy, ale i masky mají složky pro omlazení a regenerování pleti. Vyzkoušet můžete domácí z tvarohu, okurek, banánu, manga a oleje. Když se nechcete s maskou dělat doma, nevíte množství, přijde vám to neúčinné, můžete nějakou pleťovou masku zakoupit. Například omlazující pleťová maska s kaviárem se jen tak snadno doma nepřipraví.

Stravování a pitný režim
Na vzhled vaší pleti působí i to, zda máte dostatek tekutin. Pokud přes den hodně pijete (alespoň 1,5 l nebo více podle počasí a potřeby), vaše pleť již bude částečně vyživená. Strava zase ovlivní, zda máte v pleti dostatek vitamínů, které dodávají pleti svěžest.

Zlozvyky a činy, kterými si pleť ničíte
Ať už je jakékoli roční období, jsou určitě zlozvyky, které pleť a nejen ji opravdu ničí. Mezi ně patři časté pití alkoholu, kouření a aplikace drog. I nedostatek spánku nebo přehnané opálení si vybírá svou daň. Kruhy pod očima nemá nikdo rád, avšak myslíme na to, když máme jít v 10 hodin večer spát, nebo místo toho sledujeme do večera všemožné pořady? To, jak se o pleť a svůj život staráme je jen naše volba.

Možná ale neprovozujete ani jeden z uvedeným zlozvyků, a přesto máte ucpané póry, často se na nich tvoří pupínky a je pleť celkově zarudlá? Problém může být i ve špinavém štětci! Když nemáte uzavíratelný štětec na pudr nebo líčení, povaluje se vám doma na kosmetickém stolku nebo v kosmetické taštičce, často se na něj uchytí částečky prachu, které při líčení a aplikaci pudru přenesete na svou pleť. Proto pravidelně štětce vymývejte a podobným problémům se obloukem vyhněte.


Kupóny

https://www.kuponovnik.cz/obchod/krasa-cz

O autorovi

Je mi 20 let. Studuji na vysoké škole v Brně. Ve volném čase čtu, kreslím a píšu články prakticky o všem, nejčastěji o módě, domácích zvířatech a turistice.