Jak pečovat o své vlasy

0

Každý den na vaše vlasy působí spousta vnějších nepříznivých vlivů. Vítr vlasy zacuchává, takže nejdou dobře rozčesávat. Když navíc i přitom prší nebo sněží, je to hotová katastrofa.

Vlasové neduhy
Vlasy poškozujeme již když je umýváme. Málokterá žena totiž ví, že se mají vlasy umývat po směru růstu. Také je mnohem lepší si před umytím vlasů šampon napěnit v dlaních, a tak se vlasy vyhnou nepříjemnému cuchání, které vlasy ničí. Když se vlasy umývají často nebo je moc při umývání drhneme, aktivují se mazové žlázky a tím jsou vlasy dříve mastné. Stres v práci či ve škole napomáhá společně ještě s nedostatkem klidného a ničím nerušeného spánku k ničení a lámání vlasů.

Máte nyní pocit, že vaše vlasy řídnou nebo nejsou tak pěkné a husté jako tomu tak bylo dříve? Ideální je ve vašem případě sáhnout po zaručeném pomocníkovi – hřebenu pro podporu růstu vlasů. Tento laserový hřeben dokáže zvýšit průtok a cirkulaci krve na daném místě. Proto nebudou vlasy tak vypadávat, stanou se silnější, protože laserový hřeben regeneruje vlasové fulikuly.

Kvalitní šampon a kondicionér je základ
Kvalita vašich vlasů je závislá i na přípravcích, které na své vlasy používáte. Zkuste změnu a vyměňte šampon ze supermarketu plný silikonů za něco nového a přírodního. Přírodní šampon je k vašim vlasům mnohem šetrnější a navíc dodává chybějící lesk a dodává svěží vzhled.

Vlasové kůry
V již zmiňovaném počasí nesmíte opomenout ani na pravidelné vlasové kůry. Oblíbené jsou například vaječné, banánové a citrónové, jelikož se dají všechny ingredience snadno sehnat nebo už je doma nejedna z nás má. Kromě vlasové kůry si můžete vlasy každý den stříkat vlasový regenerační olejíček. Vlasy si nasáknou, kolik olejíčku potřebují a nejsou v tu chvíli vysušené.

Jak podpořit objem
Postříkejte kořínky vlasů tmavým pivem nebo klidně i šampaňským. Obsažené kvasnice se už o objem postarají. Pokud chcete. aby vám objem dlouho vydržel, postříkejte své vlasy suchým šamponem.

Zdravá strava
Na kvalitě vlasů se podepíše i vaše stravování. Pokud jíte nepravidelně a málo, vlasy jsou křehké a často se lámou, protože nemají dostatečné živiny obsažené v potravinách.

Konečná úprava
Jak na velké vlny: O krásné vlny se postará kulma s nástavcem, která vykouzlí jakékoliv vlny během krátké chvíle. Skvělé je že kulma je nyní daleko šetrnější k vlasům, než byla doposud.

Rovné dráty: Jste malá, drobná a chcete se opticky trochu vytáhnout? Pomůže vám si vlasy vyžehlit žehličkou na vlasy.


Kupóny

O autorovi

Je mi 20 let. Studuji na vysoké škole v Brně. Ve volném čase čtu, kreslím a píšu články prakticky o všem, nejčastěji o módě, domácích zvířatech a turistice.