Jak nastavit eSIM kartu na Apple iPhone Xr a Xs?

0

Kdo má nejnovější iPhone nebo se o Apple alespoň zajímá, tak jistě už ví, že novější modely nabízí možnost nastavení druhé SIM karty. Ta však není fyzická, nýbrž pouze elektronická, instaluje se pomocí software eSIM. U nás se zatím ještě nepoužívá, ale v zahraničí už ano. I proto je dobré vědět, jak eSIM funguje, k čemu je a jak ji nastavit.

Co vůbec je eSIM?

eSIM je SIM karta. A potřebuje podporu mobilních telefonů k tomu, aby mohla fungovat. Jde o poměrně přelomový koncept, protože není nutné ji fyzicky vlastnit a vkládat do přístroje. Stačí ji v přístroji pouze nastavit. A to je příjemná vychytávka!

K čemu se dá eSIM použít?

K tomu, abyste v telefonu měli i druhou SIM kartu, kterou můžete používat zcela bez omezení, stejně jako tu první. Když je koncept doveden do dokonalosti, je pak možné vyrábět velmi tenké mobily, protože se ušetří cenné místo pro druhou SIM kartu. Vznikne prostor pro vložení jiných součástek mobilu, a tak se může celá „plácačcka“ zase o kousek zmenšit.

iPhone XS
iPhone XS

Další výhodou eSIM je minimalizace problémů během cestování. Pokud jedete do země, kde SIM karta vaší země není použitelná, budete ušetřeni nákupu další fyzické SIM karty platné v cílové destinaci. Jen si koupíte nové elektronické číslo a jako program jej nainstalujete do svého telefonu.

Jak na samotné nastavení eSIM karty na Apple iPhone Xr a Xs?

Prvním krokem je nákup eSIM karty, aby bylo co instalovat. Pak budete muset najít IMEI číslo vašeho telefonu. Jak na hledání IMEI, to jsme vám poradili nedávno, tak se na to mrkněte. IMEI číslo budete během instalace eSIM karty zadávat. Zopakujme si, že jen přejdete do nastavení, najdete položku „všeobecné“ a pak „informace“. Zde bude IMEI zobrazeno.

iPhone Xr
iPhone Xr

Pak je nutné nastavit mobil k tomu, aby byl na dvě SIM karty připraven. Jak? opět v nastavení, kde přejdete na „telefon“, dále „přidat další číslo“. Jakmile se systém přeonačí na dvě SIM karty, můžete do telefonu vložit kód pro aktivaci eSIM karty, který získáte během nákupu elektronické SIMky.

eSIM karet můžete v mobilu mít několik, ale aktivovanou vždy jen jednu. Lze mezi nimi však překlikávat a mít aktivní tu, kterou právě potřebujete.

Nové Apple telefony koupíte i na Mall.cz nebo v Datartu.


Kupóny

www.kuponovnik.cz/obchod/datart-cz
www.kuponovnik.cz/obchod/mall-cz

O autorovi

Domácí kuchyně, přírodní kosmetika, bylinky, zdravá výživa, ale i třeba cestování po ČR, to jsou témata, kterými žiji. Vzhledem k tomu, že mám dvě malé děti, dost se zajímám o produkty pro ně (oblečení, hračky, potraviny), a také o to, kde je dobře koupit.